• In English
 • На мапі європейських технічних вузів з’явилася «Житомирська політехніка», – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 квітня 2019 року о 11:55

  Сьогодні мій рідний Житомирський державний технологічний університет отримав проєвропейську назву – «Житомирська політехніка». Це класна й дуже символічна назва. Називати політехнікою технічні вузи – давня європейська практика. Тепер на мапі європейських ВНЗ поруч з відомими Гданською, Вроцлавською, Люблінською, Міланською та Львівською буде і Житомирська політехніка. Але питання не тільки в назві університету, а в першу чергу – в суті, патріотичності, креативності та рішучості студентів цього ВНЗ.

  Про це під час зустрічі зі студентами та викладачами Житомирського  державного технологічного університету повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Студентські роки – це золотий час як для молоді, так і викладачів, які вас навчають. Адже з кожним роком, з кожним новим випуском все більше і більше фахових спеціалістів, цього року понад 2000 магістрів, підуть працювати в сферу економіки країни. І це та потужна сила, яка буде елітою і лідерами змін майбутньої європейської України», – зазначив Геннадій Зубко.

  Сьогодні Житомирський університет відіграє значну роль у розбудові країни – впровадження енергоефективності та питання управління інтелектуальними системами.

  «Житомирська політехніка — єдиний на Житомирщині інженерно-технологічний ВНЗ. Певен, що він має дуже добру перспективу. Адже сьогодні найбільш затребуваними спеціальностями є саме технічні. І ви – майбутня інженерна еліта, якої так потребує Україна. Ваша роль в управлінні інтелектуальними системами, прийнятті ключових рішень в економіці країни є важливою у розвитку держави», – наголосив урядовець.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що студенти завжди були рушійною силою. Це було під час Революції Гідності, коли студенти вийшли на вулиці та відстоювали європейський курс, і це відбувається сьогодні. У Житомирського державного технологічного університету, крім потужного навчального процесу, є ще й патріотичне виховання. Понад 500 студентів заочної та денної форми навчання це учасники АТО.

  «Україна обрала європейський курс розвитку. Ми підписали Угоду з ЄС, імплементували багато європейських Директив, отримали безвіз, розпочали реформи дерегуляції, децентралізації – це все для того, щоб саме ви, наші діти й онуки, жили в успішній європейській країні. Саме від вас – від молоді – залежить, чи продовжимо ми цей шлях до європейського майбутнього. Шлях до Європи – це ваш шлях», – наголосив Геннадій Зубко.

  Нагадаємо, за три роки університет відмовився від газу та перейшов на альтернативне паливо й світлодіодне освітлення. Тут навчаються іноземні студенти з 11 країн світу. Близько 70% викладацького складу віком до 45 років. За державним замовленням навчаються 60%. Відкриваються нові сучасні факультети і спеціальності, зокрема маркшейдерська діяльність та гірниче право, енергоаудит.