• In English
 • На Львівщині військовослужбовці 72-ї окремої механізованої бригади відпрацювали тактику бою в місті
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 квітня 2019 року о 16:09

  На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині,  військовослужбовці 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців відпрацювали тактику ведення бойових дій у місті.

  Тренування українських військовослужбовців відбувається в рамках «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна (JMTG-U)» за стандартами НАТО.

  За ходом навчань спостерігав Міністр оборони України Степан Полторак, який наразі перебуває з робочим візитом на Львівщині.

  «При веденні бойових дій в місті є дуже багато особливостей, починаючи від прийняття рішення, організації взаємодії, застосування вогню, а також є дуже важливим ризики щодо мінімізації втрат, як цивільного населення, так і військовослужбовців», – зазначив Степан Полторак.

  «Наш Міжнародний навчальний центр на сьогодні є одним із кращих у Східній Європі, здатний готувати людей по стандартах Північноатлантичного Альянсу. Через цей навчальний центр вже пройшло підготовку більш ніж 20 тисяч військовослужбовців ЗС України. Ми готуємось звільняти, а не захоплювати. І це є величезна відмінність наших Збройних Сил від ЗС Російської Федерації. ЗС України так не діють і ніколи не будуть захоплювати, а тільки звільняти. Звільняти наші міста, які захоплені терористичними угрупованнями та російськими військами», – наголосив Міністр оборони України.

  Свої професійні навички особовий склад підрозділу вдосконалював разом із бійцями спецзагону OPFOR, які виконували роль умовного противника. Роль цього батальйону полягає в імітації противника, тим самим створюючи жорстку і реалістичну підготовку для піхотних батальйонів, що здійснюють підготовку у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

  Під час навчань бійці батальйону OPFOR застосовують проти військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади тактику, яку під час боїв у населених пунктах використовують проросійські терористи.