• In English
 • На кордоні з Молдовою відкрився контактний пункт
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 07 вересня 2019 року о 11:42

  Учора в спільному українсько-молдовському пункті пропуску «Паланка-Маяки-Удобне» відбулось відкриття контактного пункту. Захід відбувся за участю співробітників прикордонних та митних відомств України та Республіки Молдова, керівництва місії EUBAM, представників Міжнародної організації з міграції та Представництва ЄС в Молдові.

  Контактний пункт – це форма співпраці між прикордонниками України та Молдови. Він буде забезпечувати співробітництво та цілодобову взаємодію прикордонників обох країн, а також сприяти обміну інформацією, направленою на боротьбу з транскордонною протиправною діяльністю на українсько-молдовському кордоні.

  Для персоналу контактного пункту обладнані окремі приміщення в пункті пропуску «Паланка-Маяки-Удобне». Прикордонники мають доступ до усіх необхідних інформаційних баз даних.

  Контактний пункт відповідно до визначених завдань здійснює обмін інформацією, яка становить взаємний інтерес, зокрема про:

  - зміни в законодавстві з прикордонних питань;

  - обставини, що можуть призвести до ускладнень обстановки в пунктах пропуску на українсько-молдовському державному кордоні;

  - надзвичайні ситуації у прикордонних контрольованих районах;

  - осіб і транспортні засоби, які перетинають українсько-молдовський державний кордон та яким відмовлено у в'їзді на територію держави Сторони із зазначенням причини відмови;

  - встановлення, у разі потреби, законності в'їзду громадян третіх країн на територію держави Сторони;

  - порушення законодавства держав Сторін з прикордонних питань під час перетину кордону;

  - нелегальних мігрантів, затриманих у прикордонних контрольованих районах та пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон.

  Зауважимо, що прикордонники Білгород-Дністровського прикордонного загону в рамках проекту «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні» отримали від Міжнародної організації з міграції міжнародну технічну допомогу на облаштування контактного пункту «Паланка» на загальну суму 416 тисяч гривень. В рамках цього проекту прикордонники отримали сучасне IT-обладнання, засоби зв’язку, офісні меблі, побутову техніку, а також апаратне та програмне забезпечення.

  Нагадаємо, що пункт пропуску «Паланка-Маяки-Удобне» розташований на території Республіки Молдова, за 60 км від Одеси по трасі «Одеса-Рені». Спільний прикордонно-митний українсько-молдовський контроль в цьому пункті пропуску був запроваджений з грудня 2017 року. А 28 грудня 2018 року Президент України та Прем’єр-міністр Республіки Молдова відкрили оновлений пункт пропуску «Паланка-Маяки-Удобне». Цей пункт пропуску був повністю реконструйований за рахунок коштів ЄС. Нова будівля розташована на ділянці площею 2,6 гектара і включає сучасну триповерхову адміністративну будівлю з понад 30 офісами для співробітників прикордонної поліції та митної служби України та Республіки Молдова. У пункті пропуску обладнано 10 автомобільних смуг руху в обидві сторони та окремо пішохідний напрямок. За добу в цьому пункті пропуску можуть перетинати кордон 5-6 тисяч осіб та 2 тисячі транспортних засобів.

  На кордоні з Молдовою відкрився контактний пункт На кордоні з Молдовою відкрився контактний пункт На кордоні з Молдовою відкрився контактний пункт На кордоні з Молдовою відкрився контактний пункт