• In English
 • На Київській ТЕЦ-6 економайзер заощаджує до 10% газу, - Держенергоефективності

  На Київській ТЕЦ-6 економайзер заощаджує до 10% газу.

  На особливості економайзерів звернули увагу в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та голова Спостережної ради Біоенергетичної асоціації України Володимир Майстришин під час візиту на одну з найпотужніших теплоелектроцентралей України – Київську ТЕЦ-6.

  ТЕЦ-6 забезпечує централізоване теплопостачання промислових підприємств, житлових і адміністративних будинків Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського та Оболонського районів столиці, а також виробляє електроенергію. 

  Особливістю ТЕЦ-6 є сучасний конденсаційний економайзер, що утилізує теплову енергію із відхідних газів котла для підігріву мережевої води зі зворотних тепломагістралей міста. 

  Таким чином,  за даними Київтеплоенерго, економайзер дозволяє досягти:

  • економії до 10% палива, а це близько 10 млн куб. м газу в рік (для порівняння цього достатньо для опалення 20 багатоповерхівок);

  • підвищення ККД котла;

  • скорочення викидів СО2 на 18 000 тонн у рік;

  • зменшення температури відхідних газів із котельні із 180º до 55º (таким чином гріється більше теплоносій для споживача, аніж небо над котельнею).

  На перевагах економайзерів та необхідності їх широкого впровадження наголосив Володимир Майстришин. За його словами, використання економайзерів забезпечує зменшення втрат теплової енергії з відхідними газами та підвищення енергоефективності котлового обладнання.

  Учасники візиту також обговорили існуючі перешкоди, які перешкоджають широкому поширенню економайзерів. 

  «Економайзери – вигідна інвестиція у підвищення ефективності ТЕЦ. Цю практику потрібно поширювати й на інші енергогенеруючі об’єкти. Для цього необхідно провести ґрунтовну роботу щодо подолання бар’єрів, які стримують масштабування такого швидкоокупного проекту», - підсумував Костянтин Гура.