• In English
 • На Київщині висадили яблуневу Алею у пам’ять про жінок-захисниць, які загинули на сході
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 листопада 2020 року о 10:56

  У парку «Перемога» міста Бровари відтепер росте яблунева Алея пам’яті про загиблих захисниць України на сході.

  Такі Алеї, за ініціативи Жіночого ветеранського руху, вже є у Львові, Краматорську, Черкасах, Києві.

  Заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко вкотре нагадав, що важливо пам’ятати про героїчних жінок, які віддали свої життя, захищаючи нашу країну.

  «Всі вони були не лише матерями, дружинами, дочками, вони були жінками-воїнами. І це було їхнє покликання та їхній вибір. Для мене напевно найважливіше, щоб діти моїх посестер гордо казали, що моя мама – воїн-захисниця та завдяки їй ми живемо в мирній й непереможній Україні», - сказала ветеранка, національний консультант ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні Андріана Арехта.

  Вона також додала, що біля кожної яблуні встановлено іменну табличку з датами життя та епіграфом «Не плач, мамо, я розквітну весною» та вперше встановлено табличку з QR-кодом, за посиланням якого можна подивитися документальний проект «Жінки, які загинули за Україну».

  «Війна забрала двох подруг, на честь яких ми садимо сьогодні яблуні. Це були чудові дівчата, з якими ми служили в одному підрозділі в різні часи. У цьому місті живе мій маленький племінник. Він неодмінно буде гуляти цим парком, як і решта людей. І я вірю, що він буде показувати своїм друзям – ця Алея пам’яті створена про подруг моєї тітки, вони віддали своє життя за нас з вами», – зазначила ветеранка, членкиня правління ГО "Жіночий ветеранський рух" Кіріллова Юлія.