• In English
 • На Харківщині триває відновлення пошкодженого росією медзакладу
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 серпня 2023 року о 09:43

  У Харківській області частково відновлено Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги. Медзаклад складається з 36 амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, які обслуговують мешканців двох територіальних громад – Балаклійської та Савинської. 

  З перших днів повномасштабної війни Харківщина зазнає постійних ракетних обстрілів та ударів, внаслідок чого багато інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. Так, серед 36 амбулаторій та  фельдшерсько-акушерських пунктів Балаклійського медцентру було пошкоджено 19.

  Зокрема, були розбиті покрівля, дахи, вікна, двері, стеля та надвірні будівлі тощо. Зараз завдяки спільним зусиллям партнерів та благодійних організацій вдалося замінити вікна та здійснити поточний ремонт. Загалом відновлено повністю або частково 13 амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів.

  Нині Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги функціонує та надає медичну допомогу мешканцям області. Отримувати медичні послуги у закладі можуть понад 33 тисячі мешканців району. 

  Ворог щоденно продовжує завдавати ударів по медичній інфраструктурі. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами працюють та відновлюють медичні заклади, аби медична допомога була доступною кожному.  

  Від початку повномасштабної війни на Харківщині повністю відновлені 60 об’єктів медзакладів, ще 134 – відновлені частково. 

  Загалом в Україні від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1 406 об’єктів медзакладів та 186 – зруйновані вщент. 353 об’єкти медзакладів вдалося відновити повністю та ще 412 – відновлені частково.