• In English
 • На Хмельниччині посилять заходи імунізації для протидії кору
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 квітня 2019 року о 18:04

  Надзвичайні заходи для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору запровадять протягом найближчих місяців у Хмельницькій області. Таке рішення представники Хмельницької ОДА прийняли після наради з в.о. Міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун.

  “Лише за три місяці цього року у Хмельницькій області на кір захворіли 2778 людей. Це практично вдвічі більше, ніж зареєстрованих випадків у регіоні за весь 2018 рік. Поки ситуація не стала критичною, маємо розпочати спеціальні заходи з підвищення рівня імунізації серед дітей. Тому що вакцинація є питанням національної безпеки”, – зазначила в. о. Міністра охорони здоров'я України доктор Уляна Супрун.

  Нині Хмельницька область має найбільш інтенсивний показник захворюваності в країні – впродовж останнього місяця тут реєструють близько 200 нових випадків кору щотижня. А всього з початку спалаху тут захворіли 3 203 людини, 2 померли.

  “35 українців вже померли від кору протягом останніх років. Зупинити смертність від кору та подолати спалах допоможе лише підвищення імунізації населення, адже лише при 95-відсотковому охопленні щепленнями формується колективний імунітет. Для надолуження пропущених щеплень у дітей Хмельницька область повністю забезпечена якісними, безпечними та ефективними вакцинами, які постачає Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ)”, – наголосила заступник Міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

  Початок відповідних заходів з імунізації у Хмельницькому та Хмельницькій області відбудеться найближчими днями після засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

  “Найважливішим етапом нашої роботи буде верифікація даних та комунікація з батьками. Наша задача – забезпечити захистом від кору всіх, хто ще з якихось причин не отримав необхідну кількість щеплень чи має фейкову довідку”, – прокоментував подальшу роботу генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» доктор Володимир Курпіта.

  В Україні достатньо якісної і ефективної вакцини КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США, що захищає від кору і важких ускладнень. Станом на 6 березня в регіонах є 1 094 411 доз вакцин КПК.

  "Наша облдержадміністрація сприятиме проведенню спецоперації Міністерства охорони здоров'я з імунізації від кору в області та буде координувати взаємодію медиків та освітян, аби в результаті вакцинувати якомога більше населення та зменшити ризик захворюваності", – зазначила заступник голови Хмельницької ОДА Світлана Павлишина.

  Нагадаємо, що з початку року тривала спецоперація захисту від кору на Львівщині. За її результатами 90% школярів регіону мають захист від цієї хвороби, а сам регіон втратив своє лідерство по захворюваності на кір.