• In English
 • На Харківщині інвестори сплачуватимуть до місцевих бюджетів понад 2 млн грн щорічно

  З початку 2019 року під час земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області, продано право оренди 57 ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 695,75 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

  Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 2,07 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Харківщини.

  Найдорожчими стали за результатами торгів земельна ділянка площею 7,7 га Протопопівської сільської ради Дергачівського району, ділянка площею 28,9 га Кам’янської сільської ради Дворічанського району та ділянка площею 7,84 га Парасковіївської сільської ради Кегичівського району Харківської області, орендна плата за які зросла до 112,96%, 43,64% і 29,12% від нормативної грошової оцінки та становить 89,18 тис. грн (стартова ціна – 6,36 тис. грн), 402,72 тис. грн (стартова ціна – 73,8 тис. грн) та 65,66 тис. грн (стартова ціна – 18,04 тис. грн) відповідно.

  Діапазон орендних ставок за результатами проведених на Харківщині торгів становить 8,04 – 112,96% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».