• In English
 • На форумі «Україна-30» обговорили питання діяльності малого бізнесу в умовах пандемії

  Умови для економічного відновлення в Україні є сприятливими. Про це зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра під час ІІІ Сесії Форуму «Україна-30» 17 березня.

  «Коронакриза сильно вдарила по економіці. Однак падіння ВВП на рівні мінус 4,2% за підсумками 2020 року – це навіть менше, ніж ми прогнозували. Наразі умови для економічного відновлення є сприятливими. Протягом року були прийняті зміни до законодавства, які дали нам змогу надати підтримку малому бізнесу та населенню на період карантину. Це впровадження і подальше розширення програми «5-7-9», підвищення мінімального рівня оплати праці, звільнення від ЄСВ для малого бізнесу, допомога підприємцям та найманим працівникам у розмірі 8 000 грн та інші заходи», - зазначив Ігор Дядюра.

  Він також відзначив, що у період карантину найбільше постраждав готельний та ресторанний бізнес. Крім того, найбільших втрат зазнали такі види економічної діяльності, як текстильне виробництво, виробництво продукції машинобудування, ґумових і пластмасових виробів, меблів, металургійне виробництво, деревообробна та поліграфічна промисловості.

  Разом з тим відбулася своєрідна компенсація – деякі види бізнесу виявилися менш вразливими, більш гнучкими й пристосованими до реалій сьогодення або, взагалі, залишилися у виграші через зростання попиту на їх продукцію.

  Йдеться про фармацевтичне та хімічне виробництво, харчову промисловість, ІТ-сектор, фінансову сферу та сферу охорони здоров’я. Крім того, роздрібний сегмент внутрішньої торгівлі зміг ефективно налагодити свою діяльність онлайн, за допомогою засобів електронної комерції.