• In English
 • На Донеччині встановили нову модульну клініку первинної меддопомоги
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 січня 2024 року о 12:16

  У місті Торецьк, Бахмутського району, на Донеччині встановлено нову модульну клініку первинної медичної допомоги. Поява клініки стала можливою завдяки партнерству Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

  Такі клініки «первинки» встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де російська армія прицільно та системно руйнує медичну інфраструктуру, — аби попри війну пацієнти мали безперешкодний доступ до медичних послуг. 

  «Завдяки співпраці МОЗ та ВООЗ, у тих регіонах України, які зазнали найбільше руйнувань та пошкоджень через російську збройну агресію, ми встановлюємо модульні клініки «первинки» та станції екстреної медичної допомоги. Ця робота активно триває ще від початку війни, аби попри непростий час українці мали змогу отримати необхідні медичні послуги. — сказав Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. — Ми бачимо, як ворог продовжує цілеспрямовано бити по українській цивільній інфраструктурі, зокрема й лікарням. На сьогодні внаслідок обстрілів та ударів рф вже пошкоджено 1518 об’єктів медзакладів та ще 195 — зруйновано вщент. Поява модульних амбулаторій допомагає нам оперативно розв’язати важливу проблему у забезпеченні пацієнтів першочерговими медичними послугами». 

  Донеччина ще від початку війни є однією з прифронтових областей, яка чи не найбільше потерпає від системних обстрілів з боку росії. Зокрема, й місто Торецьк під час повномасштабної війни постійно під обстрілами, внаслідок чого багато обʼєктів цивільної інфраструктури, включно з лікарнею, були неодноразово пошкоджені або зруйновані вщент. Місто й нині потерпає від ворожих снарядів та авіаударів з боку росії. 

  Через це надання медичної допомоги у регіоні значно ускладнене, поява ж у місті модульної клініки покращить ситуацію з доступом пацієнтів до первинної медичної допомоги. 

  «У 2024 році ВООЗ продовжить встановлювати модульні клініки первинної медичної допомоги там, де це необхідно, та за погодженням з МОЗ. Важливо забезпечити наявність обладнаного місця, куди люди можуть прийти та де медичні працівники доступні для надання підтримки й рекомендацій. Первинна медична допомога важлива для забезпечення доступу до лікування хронічних захворювань й для збереження довіри до системи охорони здоров’я», — зазначив Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

  Розраховано, що у тимчасовій модульній клініці у місті Торецьк прийматимуть два лікарі. Щоденно кожен лікар зможе надати медичні послуги до 30 пацієнтів. 

  Крім того, зважаючи на постійні обстріли та авіаудари, біля амбулаторії встановлено укриття, щоб убезпечити лікарів та пацієнтів. Медзаклад зможе функціонувати навіть за умов блекаутів, адже його обладнано генератором для безперебійного електроживлення.

  Також клініку «первинки» оснащено необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. 

  Довідково

  Модульні клініки — це проект ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. Клініки здатні служити заміною пошкоджених об’єктів до 10 років. У рамках проекту вже встановлено 14 модульних закладів на Херсонщині, Харківщині, Сумщині, Миколаївщині та Донеччині.