• In English
 • На Донеччині запрацював шістнадцятий Центр безпеки громадян
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 27 жовтня 2021 року о 14:09

  Сьогодні, 27 жовтня, в смт. Очеретине Покровського району Донецької області відкрився Центр безпеки громадян.

  Пожежна частина ДСНС, яка розташовувалась в смт. Тоненьке, була повністю зруйнована з початком бойових дій. Натомість на території смт. Очеретино створено Центр безпеки в рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між Донецькою обласною державною адміністрацією та Державною службою України з надзвичайних ситуацій щодо побудови ефективної системи цивільного захисту на території області.

  Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко подякувала особовому складу за проведену роботу, побажала завжди бути готовими до надзвичайних подій та прийти на допомогу громаді.

  «Центр безпеки громадян, який відкрили сьогодні в Очеретяному, побудований з урахуванням кращих європейських практик. Його мета — цілодобове оперативне реагування на запити громади про екстрену допомогу. МВС впроваджує у своїй діяльності світовий досвід та нові підходи лише з однією метою – створити безпечне середовище для кожного», - сказала вона.

  Катерина Павліченко наголосила, що досвід Очеретянської громади має стати прикладом для інших територіальних громад по всій країні.

  «Гасіння пожеж, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, надання якісної та швидкої допомоги населенню, забезпечення громадського порядку – завдання нового Центру. Хочеться, щоб викликів було якомога менше, але кожен житель громади знав, якщо знадобиться допомога, вона буде вчасною та наданою в повному обсязі», - наголосила заступник Міністра.

  Голова ДСНС України Микола Чечоткін наголосив, що соціально-економічне зростання і підвищення добробуту територіальної громади можливе лише за умови безпечного середовища.

  «Завдання кожної громади спільно з органами влади - забезпечити захист населення і території від надзвичайних ситуацій, від злочинів, організувати громадський порядок. Один із варіантів вирішення цих питань у комплексі – Центри безпеки. Це об’єкт, де кожен може отримати сервіс у безпековій сфері», - сказав Микола Чечоткін.

  Центр безпеки в Очеретяному забезпечений двома пожежними автомобілями, рятувальним обладнанням, пожежно-технічним спорядженням. Крім того, на патрулюванні постійно перебуватиме підрозділ Нацполіції.

  Варто зазначити, що на території Донецької області вже працює 15 центрів безпеки, а по всій Україні – 26, у складі яких функціонують пожежно-рятувальні підрозділи та підрозділи Нацполіції.

  Загалом на території Донецької області заплановано створити 28 Центрів безпеки громадян.