• In English
 • На Дніпропетровщині запроваджують патронатні родини
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 09 серпня 2019 року о 10:45

  На Дніпропетровщині запроваджують соціальну послугу – патронат над дитиною. На сьогодні одна з таких родин – у Жовтих Водах. Вона прийняла та реабілітувала п’ятьох дітей. Наразі пройшли первинний відбір і навчаються ще десять кандидатів у патронатні вихователі. Про це повідомили у службі у справах дітей Дніпропетровської ОДА.

  «Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на певний період. Це захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками», – розказали у службі.

  До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані новонароджені, від яких відмовились батьки, підкинуті або безпритульні. Діти із сімей, де існує загроза життю та здоров’ю. Ті, хто зазнав насильства або чиї батьки померли.

  Термін перебування дитини в такій сім’ї визначається кожного разу індивідуально, однак не має перевищувати трьох місяців. В особливих випадках може бути подовжений до шести місяців.

  Разом з патронатними вихователями працюють фахівці із соціальної роботи, спеціалісти служб у справах дітей, соцпрацівники, педагоги, психологи, медики, юристи.

  Ті, хто виявив бажання взяти патронат над дитиною, проходять навчання та отримують консультації.