На Чернігівщині поліція здійснюватиме подвірні обходи територій, прилеглих до військових складів. До цих заходів залучать працівників превентивних підрозділів поліції. Правоохоронці спілкуватимуться із громадянами, що активно повертаються до своїх помешкань. Мета цих подвірних обходів – у разі потреби надати людям допомогу в межах компетенції поліції. Відповідне доручення на оперативній нараді 12 жовтня дав заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич.
Оперативна нарада з питань діяльності поліції в рамках ліквідації наслідків надзвичайної події на військових складах в м. Ічня Чернігівської області відбулася на базі Ситуаційного центру Нацполіції. У ній взяли участь представники підрозділів відомства, а також працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Олександр Фацевич заслухав результати роботи поліцейських Чернігівщини щодо питань, які стосуються роботи правоохоронців. Зокрема, станом на 8-му годину ранку 12 жовтня до поліції вже надійшло 102 звернення громадян, пов’язаних із вибухами на військових складах. 11 повідомлень стосувалися пошкодження будинків, ще 34 повідомлення – фактів виявлення боєприпасів. Водночас поліцейські перевірили 9 повідомлень про можливі випадки мародерства. Жодне із цих звернень не підтвердилося. Крім того, до поліції не надійшло жодного повідомлення про постраждалих у результаті вибухів на складах.
Заступник глави Нацполіції доручив керівництву поліції Чернігівської області провести подвірні обходи населених пунктів, що розташовані в зоні надзвичайної події. Оскільки громадяни активно повертаються до своїх помешкань, то метою проведення цих подвірних обходів є саме надання допомоги в межах компетенції поліції, якщо у цьому виникне потреба. До проведення подвірних обходів максимально залучать працівників превентивних підрозділів поліції – дільничних офіцерів, поліцейських підрозділів ювенальної превенції.
«Люди повертаються додому, тому ви повинні відслідковувати і мати інформацію про повернення громадян по всіх населених пунктах. Цю інформацію необхідно постійно надавати в Ситуаційний центр Національної поліції. Цю роботу потрібно проводити вже зараз із населенням, яке повернулося – яка допомога потрібна в межах компетенції поліції», – підкреслив Олександр Фацевич.
Він також наголосив на необхідності взаємодії підрозділів поліції і ДСНС у питанні перевірки території і її розмінування. Відтак поліцейські активно сприятимуть вибухотехнічним підрозділам поліції та працівникам ДСНС у перевірці території на предмет виявлення боєприпасів та їхніх частин. Крім того, поліція забезпечуватиме охорону публічного порядку і безпеки під час відновлення газопостачання до населених пунктів, розташованих у зоні надзвичайної події.
Нагадаємо, раніше перший заступник Голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін повідомив, що жодне повідомлення про можливі випадки мародерства на території Чернігівської області не підтвердилося.