• In English
 • На Черкащині завдяки цьогорічним аукціонам середня плата за оренду державних земель становить майже 22% від нормативної грошової оцінки

  Протягом січня–червня 2020 року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організувало та провело 57 земельних аукціонів з продажу права оренди 140 земельних ділянок загальною площею понад 1,2 тис. га, що розташовані в Городищенському, Драбівському, Звенигородському, Золотоніському, Кам’янському, Канівському, Катеринопільському, Лисянському, Маньківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Уманському, Христинівському, Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському, Шполянському районах Черкащини.

  За результатами торгів передано в користування на умовах оренди 37 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 344, гектара.

  Загальна стартова ціна продажу права оренди зазначених ділянок становила 351 тис. грн, або 8% від нормативної грошової оцінки землі. У ході проведення торгів орендна плата зросла до 961 тис. грн, це в середньому 21,9% від нормативної грошової оцінки ділянок, права оренди яких продано. Додаткові надходження до місцевих бюджетів становлять 610 тис. гривень.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».