• In English
 • На батьківщині Тараса Шевченка відбудеться п'ятий Всеукраїнський фестиваль “Ше.Fest”
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 14 серпня 2018 року о 14:04

  Цими вихідними, 18-19 серпня, у селі Моринці (Звенигородського району Черкаської області) проходитиме п'ятий Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest”. Про це повідомили організатори заходу під час прес-конференції, що відбулася 14 серпня в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ”.

  Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема акцентував на сучасності постаті Тараса Шевченка, на тому, що саме у Великого Кобзаря можна знайти відповіді на  значну кількість питань, які постають сьогодні.

  “Ше.Fest” допоможе відкрити для багатьох молодих українців з різних регіонів України батьківщину Тараса Шевченка, дасть можливість молодим талантам, творчій молоді реалізувати та проявити себе. Дівчата та юнаки спілкуватимуться, створюватимуть та реалізовуватимуть нові проекти”, - зауважив Олександр Ярема.

  За словами заступника Міністра, важливим елементом є підвищення мобільності молоді, доступ до історичної та культурної спадщини. А також те, що фестиваль — територія української мови.

  “Це територія, яка допоможе молодим українцям краще пізнати свою історію, більш довідатися про культуру, отримати корисні актуальні настанови та розуміння, куди рухатися та як розвиватися”, - зазначив посадовець.

  Олександр Ярема звернув увагу на особливість організації “Ше.Fest” цього року. Так, організатори спирались не тільки на бюджетні кошти, а шукали інші варіанти залучення позабюджетних коштів, які будуть популяризуватися серед інших громадських організацій. 

  “Ше.Fest” є запитаним та актуальним, важливим, зокрема для молоді”, - наголосив Олександр Ярема.

  Голова оргкомітету Всеукраїнського фестивалю Дмитро Колоша повідомив, що одночасно протягом двох днів діятиме десять локацій. Наприклад, на театральну галявину Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького привезе виставу “Назар Стодоля”.

  З музичної сцени лунатимуть виступи восьми сучасних українських гуртів, а на просвітницьку галявину завітають письменники Василь Шкляр і Сашко Лірник, інші цікаві лектори.

  Діятиме дитяча галявина, художня галявина, ярмарок майстрів тощо.

  Лідер рок-гурту “Тінь Сонця”, учасник музичної сцени фестивалю Сергій Василюк зазначив, що захід є окрасою і Черкащини, і всієї України.

  “Збирається дуже багато глядачів, від яких відчуваєш шалену підтримку”, - поділився враженнями Сергій Василюк.

  Як наголосили учасники прес-конференції, гасло цьогорічного фестивалю - “Талант бути вільним”. А в основу цьогорічного заходу ляжуть рядки Тараса Шевченка: "І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик..."

  Організатори також обіцяють кулінарний сюрприз для відвідувачів – зварити найбільший казан улюбленої страви Тараса Шевченка – борщ з карасями, який буде роздаватись для охочих безкоштовно.

  Нагадаємо, що Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest” відбудеться вже вп’яте.

  Фестиваль заснований на 200-річний ювілей Тараса Шевченка в рідному селі поета.

  Подія втретє відбуватиметься за підтримки Міністерства молоді та спорту.

  Вхід на фестиваль вільний. Захід – безалкогольний.