• In English
 • МЗС та “Seeds For Ukraine” допоможуть українцям на деокупованих територіях вирощувати врожай із міжнародною підтримкою
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 квітня 2023 року о 10:41

  Міністерство закордонних справ України оновило партнерство з ініціативою “Seeds For Ukraine” задля забезпечення домогосподарств у сільській місцевості на деокупованих територіях України необхідним для посівної насінням.

  У 2022 році цей спільний проект вже допоміг понад 10 тисячам домогосподарств в регіонах, які постраждали від російської агресії, отримати насіння і виростити врожай. 

  Нині українські громади в сільській місцевості постають перед безпрецедентними викликами: зруйнована російськими військами фермерська техніка, вбиті тварини, викрадене зерно, значна площа замінованої території. 

  Проект спрямований на допомогу українцям у подоланні цих викликів із залученням міжнародної підтримки. В рамках ініціативи іноземні підприємці, громади, фермери та агрокомпанії за сприяння МЗС України та Seeds for Ukraine надсилають посівні набори для українських домогосподарств.

  У 2023 році ініціатива зосередиться на допомозі людям на звільнених територіях та в центрах для внутрішньо переміщених осіб. Мета — підтримати 100 000 сімей і громад в областях України, які найбільше постраждали від російської агресії. А також встановити 100 теплиць на деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей, де особливо гостро відчувається проблема замінованих територій. 

  Амбасадором проекту став відомий український тенісист і винороб Сергій Стаховський, який нині захищає Україну у лавах Збройних Сил. 

  «Seeds for Ukraine» — це про людяність та солідарність. Ідея в тому, щоб люди мали можливість вирощувати власну їжу, забезпечувати свої родини та  ділитись з іншими. Ви можете зробити дуже багато, відправивши лише декілька пакетів насіння чи допомігши встановити теплицю”, - зазначив він. 

  За рік втілення проекту світ проявив неабияку солідарність: громади, фермери та підприємці з країн Європи, США, Канади та Японії вже підтримали ініціативу та надали допомогу українським громадам.