• In English
 • МЗС та представники органів державної влади України провели зустріч з учасниками Кримської Платформи щодо ситуації в Україні внаслідок російської агресії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 11 травня 2022 року о 21:33

  11 травня під головуванням Першого заступника Міністра Еміне Джапарової відбулася відеозустріч з учасниками мережі контактних осіб Кримської Платформи.

  Перед учасниками також виступили Мерший заступник Міністра економіки Денис Кудін, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Мінреінтеграції Ігор Яременко, представник президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, представники Міноборони та Офісу Генерального прокурора.

  Представники органів державної влади України детально поінформували міжнародних партнерів про ситуацію в тимчасово окупованому росією Криму, використання півострова як плацдарму для російського вторгнення в Україну, воєнні злочини, які вчиняли військовослужбовці рф в Україні, гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованій території України. Окрема увага у ході зустрічі була приділена шляхам подальшої гуманітарної та військової підтримки України, а також економічній стратегії повоєнного відновлення України.

  У своєму виступі Перший заступник Міністра закордонних справ відзначила, що агресія Росії, яка зараз відбувається на території України, почалася саме зі спроби анексії Криму, а її наслідки виходять далеко за межі кордонів нашої держави. «Перемога України за підтримки наших партнерів відповідає інтересам усього демократичного світу. Лише разом ми зможемо відстояти наші спільні цінності, захистити нашу свободу і наше спільне майбутнє», - зазначила вона і подякувала за допомогу, яка надається нашій державі.

  Еміне Джапарова детально зупинилась на ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму, яка загострила усі існуючі порушення прав людини на півострові – політичні переслідування, дискримінацію за етнічною та релігійною ознаками, насильницькі зникнення, тортури та позасудові затримання і обшуки – адже дії російської окупаційної адміністрації стали ще більш жорстокими. Вона додала, що з 24 лютого 12 політичних в’язнів були засуджені на тривалі терміни.

  «Після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія намагається знищити залишки свободи слова в Криму, посилює переслідування журналістів та неурядових правозахисних організацій», - зазначила Перший заступник Міністра. З особливим завзяттям окупаційна адміністрація реалізовує політику, спрямовану на витіснення корінного народу Криму – кримських татар з півострова, а також на знищення їхньої ідентичності, чим наслідує найгіршу практику колишнього Радянського Союзу.

  Еміне Джапарова також поінформувала контактних осіб з питань Кримської платформи про стан справ щодо 4 позовів, поданих Україною до міжнародних судових інстанцій, а також про міжнародну співпрацю, зокрема в рамках Міжнародного Кримінального Суду та ініціативу створення Спеціального кримінального трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України. «Росія має постати перед трибуналом. Безкарність росії за скоєні злочини призводить до появи нових», - зазначила Перший заступник Міністра.