• In English
 • МЗС: Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії пройде утретє
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 березня 2023 року о 19:48

  Український інститут разом із Міністерством закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» утретє проводить міжнародну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України».

  #UkraineEverywhere — під таким гаслом з у березні у Вікіпедії проходитиме інформаційна кампанія, спрямована на оновлення та створення нових статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами.

  «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії відбудеться утретє. Минулого року це був один з проектів Українського інституту, що не зупинився через початок повномасштабного вторгнення. Тоді міжнародна спільнота об’єдналася: долучилися 253 учасники та учасниці, написавши 3813 нових статей та покращивши 262 наявних у 60 різних мовних розділах Вікіпедії. Зокрема, під час конкурсу були створені статті про Павла Тичину арабською мовою, про Анну Ярославну фінською, картину «Місячна ніч на Дніпрі» китайською, танець «Гопак» перською, про Український авангард німецькою та повість «Тіні забутих предків» французькою.

  «Коли я очолив Міністерство закордонних справ України у 2020 році, ми розпочали системну роботу з наповнення Вікіпедії правдивою інформацією про Україну з залученням громадськості. Вже перша кампанія три роки тому мала неабиякий успіх. Нині, в умовах повномасштабної агресії, це завдання стало ще важливішим. Цьогоріч основна тема - культурна та мистецька. Я закликаю всіх охочих долучитися. Кожен з вас може зробити внесок у протистояння російській геноцидній війні, поширюючи правду про українську культуру, мистецтво, ідентичність, які росіяни зараз намагаються знищити», — зазначив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  «Місяць культурної дипломатії України» присвячено відомим українським митцям із сфери кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру та про яких ще немає статей у Вікіпедії.

  «З початком повномасштабного вторгнення запит на інформацію про Україну зріс, і найчастіше усі звертаються саме до Вікіпедії, аби отримати потрібну інформацію. Тому важливо, щоб ця інформація була чіткою, правдивою та об’єктивною, а ще – доступною на якомога більшій кількості мов. Цей проект дозволить гучніше розповідати про Україну та її надбання», — коментує генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

  Запрошуємо долучитися до проекту «Місяць культурної дипломатії України» усіх охочих. Інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна на ucdm.wikimedia.org.ua.

  Контакт з усіх організаційних питань: info@wikimedia.org.ua.