• In English
 • МЗС: Історію Щедрика показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго, США
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 листопада 2022 року о 12:40

  100 років тому в США вперше пролунав Щедрик — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. 30 жовтня 1922 року відбувся виступ хору у м.Чикаго, в одному з найпрестижніших концертних залів міста - Chicago Orchestra Hall. Щедрик став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах світу.

  Міністерство закордонних справ України, Генеральне консульство України в Чикаго разом з Art on theMART запустили спеціальну програму "Shchedryk - Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic", відеомапінг про історію Щедрика від давніх витоків української культури колядки до всесвітньовідомої мелодії "Carol of the Bells".

  Прем'єра відеомапінгу "Shchedryk - Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic" відбулася на Art on the MART 10 листопада та буде демонструватися щовечора до 17 листопада включно. Більше тут.

  Також частиною програми стала благодійна ініціатива зі збору коштів для покупки 3 апаратів ШВЛ для новонароджених дітей в Україні через фандрейзингову платформу Президента України Володимира Зеленського UNITED24.

  “Як і сто років тому, Щедрик виконує надважливу дипломатичну місію: показує творчу, креативну та вільну Україну, яка бореться за своє майбутнє як на полі бою, так і на культурному фронті”, - наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  В яскравій 2D та 3D анімації, яка була створена українськими митцями з PHOTINUS studio, представлені чотири історичні етапи Щедрика: язичницький період й український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність. Відеопроекція супроводжується спеціально створеним саундтреком з використанням пісні “Щедрика” у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Верьовки та U.S. Air Force Band in Europe.

  “Важко усвідомити, що Щедрик знову став інструментом української боротьби за свою незалежність від Росії, так само як у далекому 1919. Зараз, коли інтерес до України у світі надзвичайно високий, через арт-проект Щедрик ми транслюємо українську ідентичність, історію, тяглість міжкультурних зв'язків та спільних цінностей вільного світу”, - розповіла координаторка проекту Софія Джуринська.

  Більше про історію Щедрика можна дізнатися на сайті, який був створений для іноземної аудиторії.

  Довідково

  18 грудня 2021 року була запущена міжнародна Культурно-мистецька кампанія «Щедрик: магія Різдва» / Shchedryk: celebrating Christmas magic» за ініціативи Міністерства закордонних справ України. Проект був реалізований за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Авторка наративу проекту — Тіна Пересунько, засновниця ГО «Інститут Леонтовича». Photinus studio — автори відеомапінгу.

  Щедрик – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916 року, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.