• In English
 • Ми боремося не лише за землі, а й за людей, - Микола Сольський про внесення змін до законопроектів про відповідальність за колабораціонізм

  В Мінагрополітики обговорили законопроекти про особливості діяльності на тимчасово окупованій території України та відповідальність за колабораційну діяльність - №7646 та №7647. Вони уточнюють деталі Закону про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, розмежовують зрадників країни та тих, хто був змушений працювати на тимчасово окупованих територіях заради виживання чи під загрозою фізичної розправи.

  Зазначені законопроекти викликали широкий резонанс у суспільстві та занепокоєння аграріїв, які залишалися на тимчасово окупованих територіях.

  Про це йшлося під час наради під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського. Народні депутати, представники комітетів з питань аграрної політики, національної безпеки та правоохоронної діяльності, а також - представники Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, обласних військових державних адміністрацій, аграрних асоціацій та підприємств обговорили проблемні питання.

  Учасники дискусії дійшли висновку про необхідність змін та уточнень до зазначених законопроектів. Домовились конкретизувати пропозиції щодо можливих правок в частині діяльності саме аграріїв та повернутися до їх обговорення найближчим часом.

  «Ми боремося не лише за землі, а й за людей. Це найголовніше. Потрібно, щоб аграрії були почуті. Бо грань між виживанням і колабораціонізмом – дуже тонка. Важливі чіткі формулювання й критерії ознак колабораціонізму», - зазначив Микола Сольський.


  Довідково

  3 березня 2022 року ВРУ прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність», стаття 111.1 якого визначає колабораційну діяльність та передбачає кримінальну відповідальність.

  Законопроект №7646 «Про внесення змін до закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України» та законопроект №7647 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність» уточнюють вказаний Закон. Законопроекти перебувають на розгляді у профільному Комітеті. Обговорення триває.