• In English
 • МВС врахувало досвід роботи на президентських виборах і готові протидіяти будь-яким загрозам, - Арсен Аваков іноземним спостерігачам
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 21 липня 2019 року о 16:58

  МВС врахувало досвід роботи на попередніх виборах, внесло корективи у роботу і готове протидіяти будь-яким викликам у забезпечені безпеки.

  Про це заявив сьогодні, 21 липня, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з іноземними спостерігачами та дипломатами. На засіданні були присутні Вільям Тейлор, тимчасово повірений у справах США в Україні, Ллойд Аксуорті, голова Канадської місії спостереження, Євген Чолій, президент СКУ, Хюґ Мінґареллі, голова Представництва ЄС в Україні та інші.

  «Результати порушень попередніх виборів Президента є предметом нашої уваги. Слідчі Нацполіції розслідують 155 кримінальних проваджень, станом на сьогодні – 47 проваджень направлені до суду. Повідомлено про підозру в 51 випадку, в 37 справах слідство триває. Яскравим прикладом є відсторонення від роботи мера Василькова. Він обґрунтовано підозрюється в скуповуванні голосів на користь одного із кандидатів у Президенти», - сказав Арсен Аваков.

  Міністр заявив, що для реагування на можливі порушення, МВС створило свій інструментарій.

  «Разом із представниками мережі «Опора» ми розробили чіткі алгоритми дій поліцейських при виявлені тих чи інших порушень. Ми розробили систему «Вибори 2019», вона працювала під час президентських виборів і працює зараз. Повністю відкрита система реєстрації кожного порушення, що є, по статтях, в розрізі регіонів. Ми можемо спостерігати в режимі онлайн за результатами розслідувань. Також у нас працює оперативний штаб, до якого увійшли всі ЦОВВ МВС», - заявив Арсен Аваков.

  Голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що наразі виборчий процес йде по плану.

  «Сьогоднішнє голосування розпочалося вчасно. Окрім 24 дільниць, 16 з яких запізнились із відкриттям на 5-10 хвилин. На 8 дільницях голосування розпочалося між 9 і 10 годинами, через їхню неорганізованість», - сказав Сергій Князєв.

  Президент Світового конгресу Українців Євген Чолій заявив, що правоохоронні органи України успішно забезпечили виборчий процес, не зважаючи на продовження гібридної агресії Росії проти України.

  «Під час президентських виборів наша команда була представлена 122 спостерігачами, які робили медіа моніторинг для 30 країн світу, 20 мовами і зафіксували намагання дезінформувати західний світ про виборчий процес в Україні, а також намагалися очорнити кожного з кандидатів. У своєму звіті ми ще раз підкреслюємо, що Російська Федерація намагалася зірвати процес виборів під час президентської кампанії в Україні», - заявив Євген Чолій.

  Арсен Аваков відповів, що російські провокації не припиняються ні під час президентської, ні під час парламентської виборчої кампанії.

  «Російські та окупаційні ЗМІ продовжують розкручувати пропаганду, в тому числі і в «день тиші». Цікаво, що це працює на користь кандидатів «Опозиційної платформи - За життя». Крім того, окупанти продовжують порушувати режим тиші. Навіть сьогодні четверо українських захисників підірвалися на міні. Двоє загинули. На відміну від президентської кампанії, під час парламентської ми не фіксували серйозних кібератак. Ми постійно співпрацюємо з британськими, канадськими, американськими та європейськими колегами, а також з офісами Facebook, Google, Twitter», - зазначив Арсен Аваков.

  Євген Чолій також закликав українських правоохоронців ділитися набутим досвідом з країнами, які також борються із російськими гібридними атаками.