• In English
 • МВС провело командно-штабні навчання по всій території України
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 28 грудня 2023 року о 20:17

  За ініціативи Міністерства внутрішніх справ України протягом грудня 2023 року були проведені командно-штабні навчання по всій території України. Мета навчань - відпрацювання взаємодії під час реагування на надзвичайні ситуації, попередження та ліквідації їх наслідків. 

  Участь у навчаннях взяли близько 3 тисяч осіб. Це підрозділи ДСНС, НПУ, ДПСУ, ДМСУ, НГУ, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури та Державної служби з безпеки на транспорті, обласних центрів гідрометеорології, а також інших спеціалізованих служб цивільного захисту. До навчань також залучили майже 600 одиниць техніки, з яких 420 одиниць техніки - системи МВС. 

  Учасники відпрацювали питання взаємодії під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із:

  • порушенням руху автомобільного транспорту;
  • знеструмленням населених пунктів та аваріями на системах життєзабезпеченням внаслідок ускладнення погодних умов;
  • руйнуванням об’єктів паливно-енергетичного комплексу житлово-комунального господарства.  

  Підсумки навчань підбили на Дніпропетровщині під час проведення одного із таких тренінгів. До заходу долучився заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергеєв. За його словами, у подальшому для реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації наслідків складних погодних умов заплановано залучення понад 10,5 тисячі одиниць техніки, з них понад 4 тисячі - системи МВС. 

  "Завдяки командно-штабним навчанням ми можемо скоординувати дії та налагодити співпрацю з різними службами, а також підготуватися до подальших викликів. Як показує досвід, ми оперативно реагували й швидко долали наслідки негоди, тепер маємо бути ще більш готовими. Навчання вкотре підтвердили злагодженість і взаємодію працівників системи МВС, включаючи специфіку роботи кожного підрозділу в найскладніших ситуаціях для подолання різного роду небезпек", - наголосив заступник Міністра внутрішніх справ України.