• In English
 • МТОТ сприяє наданню гуманітарної допомоги постраждалим від артилерійського обстрілу

  За сприяння Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) була направлена гуманітарна допомога для забезпечення потреб цивільного населення смт Новолуганського Донецької області, яке 18 грудня зазнало обстрілів з боку незаконних збройних формувань.

  МТОТ висловлює подяку Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за доставку та розповсюдження гуманітарної допомоги серед населення.

  Станом на 20.12.2017 р. постраждалі отримали: 450 мполіетиленової плівки для закриття близько 300 вікон; 2 400 свічок; 40 ковдр для пунктів обігріву; 1 тонну брикетів; 50 посилок їжі для польових кухонь; 40 каністр для води; 4 акумуляторних ліхтарі; будівельні матеріали (дошки, цвяхи, мотузки).

  Починаючи з листопада 2017 року по березень 2018 року, МКЧХ забезпечуватимуть гуманітарною допомогою у вигляді пелетів (паливні гранули для опалення) 50 домогосподарств с. Першотравневого та 32 домогосподарства с. Гладосове Донецької обл. загальним обсягом 328 тонн.

  Також лікарні м. Бахмут та м. Світлодар отримали необхідні перев’язочні матеріали та медичні препарати для лікування поранених.

  Разом з цим МТОТ проведено ряд зустрічей та консультацій з Міжнародним благодійним фондом «Карітас України» стосовно допомоги жителям смт Новолуганського. За інформацією наданою фондом, з другої декади січня наступного року заплановано забезпечити постраждалих від обстрілу пелетами для обігріву з розрахунку по 4000 кг на одне домогосподарство.

  Нагадаємо, що внаслідок обстрілів 18 грудня смт Новолуганське Бахмутського р-ну Донецької обл. постраждало 8 мирних жителів, у тому числі шестирічна дитина. За інформацією ДСНС вогнем було охоплено 5 житлових будинків та декілька господарських будівель. Повністю знищено більше 300 кв. м перекриття будинків. Всього від обстрілів пошкоджено 46 будівель, 29 приватних будинків, амбулаторія, дитячий садок, школа та фельдшерський пункт. Внаслідок знеструмлення котельні 300 абонентів залишилися без тепла, перебито газопровід та водогін на одну вулицю, також на декількох вулицях пошкоджено електропостачання переважно у приватному секторі.