• In English
 • МТОТ: Цільовий фонд багатьох партнерів реалізує пілотний проект щодо психосоціальної підтримки постраждалого населення від конфлікту в Україні

  В рамках фінансування Цільового фонду багатьох партнерів, який адмініструє Світовий банк та у співпраці із МТОТ, реалізується пілотний проект «Психосоціальна допомога населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту в Україні», що допоможе підвищити кваліфікацію спеціалістів, які займаються питаннями психосоціальної підтримки, зокрема на базах місцевих Центрів підтримки сім’ї (ЦПС), та загальноосвітніх шкіл. Саме в таких місцях доступні послуги кваліфікованих фахівців, що займатимуться соціальною інтеграцією та підвищенням згуртованості серед різних груп громади.

  Загалом пілотний проект складається з двох компонентів:

  програми створення центрів підвищення стійкості громади у м. Маріуполь і Сєвєродонецьк;

  програм навчання з низько-інтенсивної психологічної допомоги, для використання у роботі шкільних психологів, працівників ЦПС та ЦНАПів, зокрема, у містах Бахмут, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ Донецької області та Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ Луганської області.

  Виконавцями пілотного проекту підвищення стійкості громади визначено ізраїльську організацію "Ізраїльська коаліція травми”, пілотного проекту низько-інтенсивної психологічної допомоги – міжнародну організацію “Лікарі світу”.

  За участі представників МТОТ, виконавцями пілотного проекту вже розпочато роботи у містах Маріуполь, Бахмут, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне та Лисичанськ. Зокрема, проведені зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та місцевих громадських організацій, діяльність яких покликана на зменшення негативних наслідків від конфлікту.

  З 28 січня по 01 лютого 2019 р. у Маріуполі та Сєвєродонецьку організацією “Ізраїльська коаліція травми” проведено перші семінари та тренінги - щодо ознайомлення з Ізраїльським досвідом роботи центрів підвищення стійкості та зміцнення громади та її інституцій, а також профілактики професійного та емоційного виснаження фахівців. Загальна аудиторія фахівців, які взяли участь у заходах становила 51 особа.

  Організацією “Ізраїльська коаліція травми” у період з 25 по 28 лютого 2019 р. у м. Сєвєродонецьк проведено семінар з базового курсу “Методи психологічної допомоги в роботі з травмою та втратою” для 20 спеціалістів. Аналогічний чотирьох денний (3,5) семінар відбудеться в березні цього року в м. Маріуполь.

  Також, продовжується реалізація другого компоненту Проекту з впровадження програми низько-інтенсивної психологічної допомоги. Зокрема, з 25 лютого по 1 березня відбулося 5-денне навчання для групи фахівців Луганської області. Цикл підготовки буде продовжене у Донецькій області протягом березня 2019 року. Загалом близько 60 спеціалістів з Луганської та Донецької областей буде залучено до навчання і надання послуг з психосоціальної підтримками за обраною методологією.

  Обидва пілотні проекти будуть реалізовані до кінця 2019 року. Концепція пілотного проекту “Психосоціальна допомога населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту в Україні” схвалена на засіданні Виконавчого комітету Цільових фондів багатьох партнерів (ЦФБП) від 13 березня 2018 р.