• In English
 • МОЗ: Як мешканці тимчасово окупованих територій можуть отримати послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 19 липня 2019 року о 15:44

  Громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, та особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, мають право обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Це дозволить отримувати повний перелік послуг первинної медичної допомоги безоплатно. Ці послуги оплатить Національна служба здоров’я України

  Як обрати свого лікаря

  Щоб обрати свого лікаря, достатньо виконати 7 простих кроків:

  КРОК 1: Оберіть за вашими особистими критеріями медичний заклад чи лікаря. Де ви зареєстровані або постійно проживаєте — не має значення. Ви можете скористатися порадами знайомих. Або відвідати найближчі до вашого місця проживання медичні заклади, розташовані на підконтрольних територіях, та дізнатися про лікарів там. Для зручності, скористайтеся онлайн мапою медичних закладів на сайті Національної служби здоров’я.

  КРОК 2: Завчасно запишіться на прийом до обраного лікаря за телефоном, онлайн або в реєстратурі. Це зекономить час і дозволить уникнути живої черги.

  КРОК 3: Візьміть із собою паспорт громадянина України*, РНОКПП** (ідентифікаційний код) і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.

  *Замість паспорта громадянина України можна також подати один з таких документів, що посвідчують особу:

  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • посвідка на постійне проживання в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

  ** Фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, надають номер і серію паспорта громадянина України.

  КРОК 4: Лікар (це також може бути працівник реєстратури або медсестра) введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.

  КРОК 5: З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно — працівник закладу внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз.

  Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший — залишається у закладі.

  КРОК 6: Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.

  КРОК 7: Вітаємо, тепер ви маєте свого лікаря! Звертайтеся до нього, якщо почуваєтеся погано. Записуйтеся на прийом завчасно, щоб зекономити власний час. Отримуйте направлення на аналізи, рецепти на «Доступні ліки» та інші медичні послуги. Виконуйте приписи вашого лікаря і будьте здорові!