• In English
 • МОЗ України з Національною поліцією домовилися співпрацювати для посилення захисту медиків
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 01 жовтня 2018 року о 17:42

  Міністерство охорони здоров’я підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України, щоб забезпечити захист медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків та створити безпечні умови їхньої роботи.

  Упродовж 2013–2017 років в Україні зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Троє медиків померли. Лише за минулий рік зафіксовано 152 випадки, коли жертвами ставали лікарі, медсестри та інші медичні працівники. А насправді ця цифра є значно більшою - дуже часто при легких тілесних ушкодженнях медики не звертаються до правоохоронних органів через брак часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо.

  Меморандум - це початок тісної співпраці між МОЗ та Нацполіцією і відпрацювання дієвих способів для захисту медичних працівників.

  У співпраці будуть шукати можливості для запровадження:

  • практики супроводу медичного працівника, за його зверненням, представниками Національної поліції України. Тобто за проханням медика поліцейський буде супроводжувати його на потенційно небезпечний виклик, щоби забезпечити безпечні умови надання медичної допомоги пацієнту та усунути загрози для життя та здоров’я медпрацівника;
  • кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги. Вже сьогодні, 1 жовтня, відбудеться перша робоча зустріч фахівців МОЗ, де обговорять практичні кроки щодо втілення намірів у Меморандумі в життя.