МОЗ у співпраці з Європейською Комісією провело найбільшу за весь час війни евакуацію українців на лікування за кордон.
Майже пів сотні українців — 26 цивільних та 19 військових — зі східних регіонів України були направлені на лікування до Німеччини та Іспанії.
Евакуювали людей зі складними мінно-вибуховими пораненнями, а також пацієнтів із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування.
Серед пацієнтів – медична сестра з Лисичанська Оксана Баландіна, яка втратила ноги від розірваної міни, але не втратила жагу до життя. Заміж дівчина вийшла в лікарняній палаті, а її перший весільний танок розчулив весь світ.
Також серед евакуйованих — волонтери з Київщини та Харківщини, які постраждали під час обстрілів та потребують спеціалізованого лікування.
Спочатку хворих та поранених транспортували до Львова для стабілізації їхнього стану, а потім із залученням спеціальним повітряних госпіталів доставили на лікування в інші країни.