• In English
 • МОЗ та ВООЗ провели робочу зустріч з питань готовності медзакладів до реагування на надзвичайні ситуації
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 квітня 2024 року о 19:30

  В Україну з робочим візитом прибула делегація бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для посилення підтримки нашої країни, актуалізації запитів та пріоритетів на 2024 рік. Зустріч команди МОЗ пройшла за участі представників Бюро ВООЗ в Україні, Європейського регіонального бюро ВООЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Женеві.

  Перший заступник Міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров подякував колегам за комплексну та вкрай необхідну підтримку сфери охорони здоров’я України.

  «Завдячуємо тривалій та ефективній співпраці з ВООЗ, яка підтримує нашу країну на всіх рівнях впродовж багатьох років, а особливо в цей надскладний час. Переконаний, що спільними зусиллями зможемо реалізувати проекти, які будуть спрямовані на надання якісної, ефективної та доступної медичної допомоги українцям у кожному куточку нашої країни. Також хочу підкреслити, що особливої уваги заслуговують прифронтові регіони, які постійно зазнають атак від країни-агресора, та жителі населених пунктів, розташованих у безпосередній близькості до лінії розмежування фронту. Спільно з ВООЗ працюємо над тим, щоб забезпечувати медиків та медзаклади необхідним обладнанням та транспортом», — зазначив Сергій Дубров. 

  Під час зустрічі визначили поточні потреби та ключові напрями для максимально ефективної координації зусиль, а саме:

  готовність медичних закладів до реагування та прийому постраждалих у випадку надзвичайних ситуацій біологічного, хімічного та радіаційного характеру;

  координація та маршрутизація пацієнтів у разі надзвичайної ситуації;

  алгоритм дій для бригад екстреної медичної допомоги, які першими з ДСНС реагують на надзвичайну ситуацію;

  забезпечення закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням, альтернативними джерелами живлення та спеціальним (броньованим) транспортом для евакуації пацієнтів

  «Ми є свідками руйнівного впливу війни на систему охорони здоров’я України, що випробовує на міцність служби першої допомоги та інших медичних працівників по всій країні через військові дії та напади, що тривають. Разом із Міністерством охорони здоров’я та іншими партнерами, команда ВООЗ у країні, за підтримки інших рівнів організації щодня працює пліч-о-пліч із медичними працівниками, щоб ефективно реагувати на надзвичайні ситуації. До того ж, окрім заходів із реагування на надзвичайні ситуації, ми співпрацюємо у сфері боротьби з неінфекційними захворюваннями, такими як інсульт і гіпертонія, а також у сферах психічного здоров’я, первинної медичної допомоги та фінансування охорони здоров’я. Ми продовжуємо підтримувати величезні зусилля Міністерства охорони здоров’я щодо впровадження реформ охорони здоров’я та розробки комплексних програм із відновлення»», — сказав доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

  Окрім цього, під час робочої зустрічі команда МОЗ спільно з колегами з ВООЗ обговорили проблему профілактики неінфекційних захворювань Україні.

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту, який регулює забезпечення готовності до інцидентів повʼязаних із хімічними, біологічними, радіологічними ризиками, а також підвищення загальної готовності лікарень та системи громадського здоров’я.