• In English
 • МОЗ та USAID актуалізували пріоритетні напрями співпраці
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 червня 2023 року о 14:14

  Керівництво МОЗ та офісу охорони здоров’я USAID обговорили актуальні напрями та можливість розширення співпраці, зокрема й у підтримці євроінтеграційних пріоритетів у медицині.

  Це останній місяць роботи чинного директора офісу охорони здоров’я USAID Бена Зіннера в Україні, а отже для збереження сталості співробітництва проведення спільної зустрічі для обговорення усіх чинних проектів USAID в охороні здоров’я було вкрай актуальним.

  Серед пріоритетів у подальшій співпраці МОЗ та USAID — підтримка реформ в охороні здоров’я та формування спроможності медзакладів, протидія інфекційним захворюванням, імунізація, психічне здоров’я, реабілітація, глобальне здоров’я та протидія COVID-19. В рамках чинних напрямів USAID планує поглибити співпрацю й, за можливості, сприяти та надавати технічну підтримку МОЗ у євроінтеграційних завданнях.

  «Шлях України до ЄС — вимагає дуже серйозної трансформаційної роботи. Ми вже розпочали роботу з проектом Pact, який завдяки фінансуванню USAID зміг дуже оперативно надати нам підтримку та включитися в роботу над євроінтеграційними пріоритетами МОЗ. Ми очікуємо, що взаємодія в рамках цього проекту продовжиться, а також розшириться», — зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

  Як зазначив директор офісу охорони здоров’я Бен Зіннер, USAID вважає, що євроінтеграційний рух є великою можливістю для України та розглядає два напрями для посилення технічної допомоги та співпраці — у сферах фармрегулювання і глобальної безпеки охорони здоров’я.