• In English
 • МОЗ та Світовий банк посилюють спроможність Центру громадського здоров’я діагностувати COVID-19 та інші вірусні інфекції
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 серпня 2022 року о 20:44

  Міністерство охорони здоров’я за підтримки Світового банку придбало нову систему (ампліфікатор) для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), яка вже встановлена у референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров’я.

  Новий ампліфікатор дозволить проводити більше досліджень методом ПЛР, що використовується для діагностики вірусних інфекцій, зокрема COVID-19, та дозволяє виявити наявність в організмі вірусу навіть за мінімальної його кількості.

  «Ми отримали сучасний ампліфікатор із маркуванням IVD, тобто можливістю його використання для ін-вітро діагностики, що безумовно, важливо під час проведення лабораторних досліджень клінічних зразків хворих, у тому числі на COVID-19. Такі дослідження проводяться не лише для підтвердження діагнозу, а також для первинного скринінгу зразків для подальшого їх секвенування, тобто виявлення мутацій вірусу. З досвіду використання такого обладнання зауважу, що окрім високої точності результатів, такий ампліфікатор дає можливості застосовувати широкий спектр реагентів та витратних матеріалів і підтримувати необхідний темп досліджень», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

  Нагадаємо, що завдяки секвенуванню зразків COVID-19 вдалось виявити новий різновид штаму «Омікрон» – ВА.5, який вже з'явився в Україні. Окрім цього, секвенування допомогло визнати нові варіанти коронавірусу: 1 штам ВА.4 у Запорізькій області, 2 штами BF.5 в Івано-Франківській області та Рівненській області.

  Партнером МОЗ у спільному зі Світовим банком проекті щодо посилення спроможності ЦГЗ виявляти вірусні інфекції та запобігати їх розповсюдженню є Всесвітня організація охорони здоров’я.