• In English
 • МОЗ та представники бізнесу обговорили шляхи оптимізації процедур отримання сертифікатів GMP
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 січня 2024 року о 12:49

  До Міністерства охорони здоровʼя України звернулася листами Європейська Бізнес Асоціація щодо питань, які виникають під час процедур підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики за міжнародними стандартами (сертифікати GMP). Такі стандарти охоплюють вимоги до персоналу, обладнання, приміщень, контролю, зберігання, пакування, маркування, відвантаження та розповсюдження лікарських засобів. В Україні GMP-сертифікацію проводить Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. 

  Разом з представниками бізнесу було обговорено можливості оптимізації (дерегуляції) для недопущення ризиків, повʼязаних з постачанням ліків в Україну. 

  «Ми зважаємо на позицію бізнесу, ми чуємо бізнес та відкриті до обговорення проблемних питань. МОЗ готове розглянути пропозиції від всіх учасників фармацевтичного ринку та напрацювати шляхи вирішення проблем спільно з органом державного контролю — Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Головним пріоритетом Міністерства охорони здоров’я України є забезпечення українців якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами», — зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

  Відповідно до отриманих листів наразі є певні затримки під час отримання сертифікатів GMP. Це ускладнює планування графіку своєчасного постачання лікарських засобів в Україну. 

  За результатами зустрічі були напрацьовані способи розв'язання озвучених проблем, а також обговорені чіткі підходи до контролю лікарських засобів та отримання висновків GMP з урахуванням європейського законодавства та положень нового Закону України «Про лікарські засоби».