• In English
 • МОЗ розробило механізм підсилення медзакладів, в яких є потреба в лікарях, фахівцями з інших регіонів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 30 вересня 2022 року о 13:19

  Понад пів року мешканці окупованих українських територій не мали змоги отримувати необхідну медичну допомогу, частина медзакладів була зруйнована, частина – відчуває брак спеціалістів через навантаження на медпрацівників, яке суттєво зросло.

  Нині, в умовах війни, фахової медичної допомоги потребують як військові, які воюють на фронті, так і цивільне населення. Для забезпечення українців медичними послугами та посилення спроможності лікарень надавати меддопомогу більшій кількості пацієнтів, Міністерство охорони здоров’я розробило механізм оперативного реагування на потреби медзакладів у спеціалістах.

  Наказом МОЗ від 05.09.2022 №1597 запроваджується механізм направлення цивільних лікарів для надання медичної та/або реабілітаційної допомоги у заклади, що потребують підсилення*.

  Відповідно до наказу, медичні працівники можуть направлятися у відрядження в інші регіони терміном до 30 календарних днів.

  Залучення медичних працівників можуть ініціювати:

  • заклади, що потребують підсилення;
  • ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України» (Центр медицини катастроф МОЗ);
  • Командування Медичних сил Збройних сил України (КМС ЗСУ).

  Наказ передбачає залучення до роботи в інших регіонах, в першу чергу, тих медичних працівників, які самостійно виявили бажання бути залученими.

  Запровадження такого механізму дозволить оперативно закривати потреби медзакладів у необхідних спеціалістах та сприятиме якнайшвидшому відновленню нормальної життєдіяльності й здоровʼя наших громадян.

  Детальніше ознайомитися з наказом можна за посиланням https://bit.ly/3SFBW4m.

  *Заклади, що потребують підсилення – заклади охорони здоров'я, які у зв'язку з перевантаженням та/або кадровим дефіцитом потребують залучення виїзних медичних працівників для надання допомоги пацієнтам та постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, в тому числі особам зі складових сил оборони та сил безпеки.