• In English
 • МОЗ працює над розширенням критеріїв програми безоплатних ліків проти спінальної м’язової атрофії
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 13 липня 2023 року о 11:17

  Міністерство охорони здоров’я працює над розширенням критеріїв програми лікування препаратом «Еврісді» («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію (СМА).

  «Навіть під час війни держава знаходить можливості фінансувати та розширювати програми лікування пацієнтів з орфанними захворюваннями. Не у всіх країнах Європи працюють подібні програми, адже вони вимагають величезного бюджету на реалізацію. Ми проводимо консультації з медичною та експертною спільнотою і залучаємо громадськість та пацієнтські організації до обговорення задля надання лікування ще ширшому колу пацієнтів», — повідомив перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

  У січні 2023 року були прописані критерії призначення препарату «Еврісді» («Рисдиплам»), який було закуплено за договорами керованого доступу. Станом на липень 2023 року участь у програмі беруть 15 пацієнтів. Зазначений лікарський засіб отримують пацієнти зі СМА, які відповідають критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким встановлено діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу.

  За даними Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «Охматдит», наразі 45 пацієнтів різного віку, у яких діагностовано та підтверджено СМА 1 типу, знаходяться в Україні або планують повернутись з-за кордону найближчим часом.

  Розширення критеріїв участі у програмі відбуватиметься з урахуванням оцінки медичних технологій, безпеки та клінічної й економічної ефективності.

  Довідково

  СМА – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті. «Рисдиплам» – єдиний лікарський засіб проти спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально.