• In English
 • МОЗ посилює співпрацю з фармацевтичним бізнесом, щоб ефективніше протистояти коронавірусу
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 19 березня 2020 року о 17:44

  Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець налаштований посилювати співпрацю з фармацевтичними компаніями задля боротьби з коронавірусом. Зокрема це стосується спрощення процедури реєстрації антисептичних та стерилізуючих засобів, необхідних для дезінфекції.

  Про це Міністр заявив під час зустрічі з національними виробниками України 19 березня в МОЗ.

  Як повідомили представники фармацевтичних компаній у ході зустрічі, зараз в Україні законодавчо заблокована процедура реєстрації антисептичних та стерилізуючих засобів, а саме ці засоби є одним з найдієвіших кроків у протистоянні COVID-19.

  “Нам дуже важливо розібратися з тим, чому протягом кількох років в Україні не ухвалено закон, який підтримує національного виробника. Тому що зараз, в умовах боротьби з коронавірусом, ми повинні вживати всіх заходів для захисту українців від інфекції. Нам потрібні швидкі і дієві кроки”, - заявив Міністр.

  Крім того, як наголосив Ілля Ємець, співпраця держави та фармацевтичного бізнесу буде вкрай важливою у процесі реформування системи охорони здоров’я України.

  “Оскільки наша мета – запровадження державного медичного страхування, то нам важливо думати про ресурси наповнення страхової медицини не лише з державного бюджету, а й з інших джерел”, - резюмував Міністр.