• In English
 • МОЗ підтримує громади у цифровізації сфери охорони здоровʼя
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 26 квітня 2024 року о 14:27

  Про цифрові технології, що допомагають українцям бути здоровими, йшлося на форумі «Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад». Представники міністерств, обласних військових адміністрацій та територіальних громад України говорили про перспективні інструменти цифровізації і звітували за ключовими цифровими проектами, що впроваджують відомства.

  Зокрема, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич озвучила основні цілі, над якими працює МОЗ для розвитку електронної охорони здоров’я.

  Серед них: підвищення доступності та якості медичної допомоги, депаперизація та адміністративне спрощення, публічна доступність реєстрів, цифрова освіта та розвиток цифрової компетенції медичних працівників, кібербезпека тощо.

  «Реагування на виклики воєнного часу є для нас одним із пріоритетів у впровадженні електронних сервісів та рішень. Ми маємо також завдання з трансформації медичної сфери, на законодавчому рівні визначені євроінтеграційні процеси, тож працюємо над їх імплементацією», — зазначила Марія Карчевич.

  З кожним роком додаються нові сервіси, що роблять медичні послуги якісними і зручними для людей.

  Сьогодні цифровий медичний простір — eHealth — складається з цілої низки інформаційних систем, реєстрів та цифрових продуктів, найвідомішою з яких є ЕСОЗ (електронна система охорони здоровʼя). Завдяки їй пацієнти користуються такими цифровими сервісами, як е-рецепти, е-направлення, медичні висновки та інші.

  Окрім ЕСОЗ, eHealth також включає інші інформаційні системи, серед яких: електронна система епідеміологічного нагляду (ЕСЕН), ресурси управління запасами лікарських засобів «eStock та «Meddata», система донорства крові «єКров» та інші.

  Цього року буде впроваджено кабінет пацієнта, щоб пацієнти мали доступ до своїх даних і могли укладати онлайн декларації з сімейним лікарем.

  Також МОЗ працює над впровадженням інформаційної платформи даних, яка буде важлива для регіонального і місцевого рівнів. Вона міститиме дані з різних систем і реєстрів, які будуть відображатися в певних показниках. Завдяки цьому можна буде порівнювати стан сфери охорони здоров’я у різних громах і оптимізувати управлінські процеси.