• In English
 • МОЗ: Ліки проти раку молочної залози їдуть в регіони
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 жовтня 2019 року о 17:17

  12 528 флаконів препарату «ОГІВРІ (Трастузумаб)», закуплених за державний кошт, розподілені між регіонами. Найближчим часом цей препарат буде доступний в лікарнях.

  Наказ про розподіл підписаний та опублікований на сайті МОЗ України.

  Раніше ліки з діючою речовиною Трастузумаб закуповувалися за ціною 490 доларів за флакон. Тепер закупівлі через міжнародні організації дозволили отримати втричі нижчу ціну. Це означає, що доступ до безоплатного лікування отримають в рази більше пацієнтів.

  Ефективність і якість препарату підтверджується тим, що він схвалений у країнах із Суворим національним регулятивним агентством (SRA). Його закуповують півтора десятка європейських держав, зокрема, Німеччина, Франція, Австрія, Швеція та інші.

  Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров`я України закуповує ліки у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає Верховна Рада України (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн, у 2019 році - 6,58 млрд грн).

  Закупівлі ліків через спеціалізовані організації дозволяють отримувати найкращі ціни на ефективні та якісні препарати для України і завдяки цьому збільшувати доступ до лікування для сотень тисяч українців.

  Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат.

  Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ від 02.06.2016 №509, зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.