• In English
 • МОЗ ініціюватиме кадрові зміни керівництва лікарень за відсутності запасів тромболітичних препаратів, – Сергій Дубров
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 серпня 2023 року о 18:07

  Міністерство охорони здоров’я ініціює низку нарад з керівниками медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». У разі виявлення неналежної роботи, відсутності препаратів для тромболітичної терапії та зловживань з маршрутами пацієнта, МОЗ рекомендуватиме обласним адміністраціям приймати кадрові рішення.

  Про це перший заступник Міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров повідомив в ефірі Нацмарафону.

  «Аналізуючи різні лікувальні заклади, виявляється, не у всіх закладах правильно організовано менеджмент. Ці лікарні, отримуючи кошти від НСЗУ, не закуповують препарати тромболізису, тобто у лікарні, яка має лікувати людину після гострого мозкового інсульту, фактично немає цих ліків. При цьому з боку держави зроблено усе: закуплено новітнє обладнання, забезпечено фінансування. МОЗ детально дослідить такі випадки і рекомендуватиме ОВА приймати кадрові рішення там, де лікування неефективне», – зауважив Сергій Дубров.

  Він наголосив, що в межах госпіталізації заклад має безоплатно забезпечити пацієнта лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель, тому ситуація, коли у лікарні немає запасу ліків, є недопустимою.

  Сергій Дубров зауважив, що лікування гострого мозкового інсульту є пріоритетним пакетом. Вартість тарифу НСЗУ у цьому пакеті, залежно від обсягу наданої допомоги, становить від 15 до 131 тисячі гривень. Для пацієнта це лікування – безоплатне, а лікарні своєчасно отримують фінансування, яке повною мірою покриває видатки.

  Нагадаємо, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що ефективний менеджмент в інсультних центрах – один із ключових факторів покращення медичної допомоги пацієнтам.