• In English
 • МОЗ інформує, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 27 квітня 2022 року о 15:15

  Навіть під час війни важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім.

  Медичні заклади продовжують надавати допомогу усім, хто цього потребує.

  Сьогодні МОЗ інформує, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану.

  Необхідність проведення флюорографії визначає сімейний або ваш лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або, у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, паперове направлення на обстеження.

  Якщо ви змінили місце проживання, можете звернутися до лікаря первинної медичної допомоги у лікарні за вашим теперішнім місцем проживання і отримати допомогу та, за потреби, — направлення на флюорографію.

  Якщо пацієнта направляють на флюорографію, таке обстеження можна зробити в поліклініках, які надають амбулаторну допомогу та мають необхідне обладнання.

  З направленням потрібно прийти в медичний заклад, який надає допомогу в амбулаторних умовах за договором з НСЗУ Національна служба здоров'я України. Адресу закладу підкаже оператор контакт-центру НСЗУ 16-77.

  Про можливість зробити флюорографію потрібно запитати в самому закладі, уточнивши, чи є там необхідне обладнання і фахівці. Контакти всіх медичних закладів є у відкритому доступі на їхніх веб-сайтах чи сторінках місцевої влади.

  Якщо вам знадобилася флюорографія під час лікування в стаціонарі, її проведуть без додаткових направлень та оплат.