• In English
  • МОЗ інформує, які можливості в електронній системі охорони здоровʼя створені для медичних сестер та братів
    Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 11 березня 2023 року о 15:58

    З червня минулого року в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) для медичних сестер і братів стала доступною функція внесення даних про вакцинацію. 

    Так, функціональний модуль для медичних братів та сестер в ЕСОЗ дозволяє користувачам:

    •    реєструватися та отримувати відповідні права доступу;

    •    здійснювати пошук електронних медичних записів;

    •    формувати пакети діагностичних звітів;

    •    фіксувати лікувальні процедури;

    •    перевіряти, обробляти та погашати е-направлення тощо.

    Окрім іншого, медичні брати та сестри первинної ланки можуть вносити дані про вакцинацію пацієнтів в ЕСОЗ, переглядати деталі проведеної маніпуляції тощо. Це дозволяє не лише перерозподілити цифрове навантаження лікарів, але й забезпечити необхідний постійний доступ медбратів та медсестер до медичної інформації пацієнта, історії його лікування, проведених маніпуляцій тощо, а отже, бути більш ефективно залученими до лікувального процесу.

    На сьогодні спостерігається тенденція до стійкого зростання записів, внесених ними: від 0,1% з початку літа 2022 р. до 1,8% в лютому 2023 р. І ці показники щомісяця зростають. У розрізі регіонів це виглядає так: лідери – Львівська та Франківська області (3, 9% і 2,1%), замикає трійку місто Київ із 2,0%. 

    Загалом до електронної системи охорони здоровʼя внесено вже понад 1,5 млрд медичних записів. Вона є однією з наймасштабніших ІТ-систем в Україні, в якій зареєстровано близько 35 мільйонів українців, працюють близько 400 тисяч медичних та аптечних працівників.

    «ЕСОЗ постійно оновлюється і вдосконалюється, з’являються нові функції для користувачів. Команда впровадження продовжує працювати над розширенням функціональних можливостей для того, аби медичні сестри і брати стали повноцінними учасниками ведення лікувального процесу в ЕСОЗ. Ми прагнемо підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності послуг й автоматизації процесів», – говорить заступник Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.