• In English
  • МОЗ: Фахівці ЦКПХ обговорили зміни підходів щодо доставки та перерозподілу вакцин між медзакладами на рівні областей
    Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 14 лютого 2024 року о 13:21

    Йдеться про зміни підходів до отримання та розвезення, зберігання та перерозподілу вакцин з дотриманням умов «холодового ланцюга» в регіонах, які на рівні областей забезпечують центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Зміни підходів щодо доставлення та перерозподілу вакцин між медзакладами на рівні областей обговорили керівники ЦКПХ та представники відділів імунізацій регіональних центрів під час спільної консультаційної сесії з Міністерством охорони здоров’я, Центром громадського здоров’я та експертами ВООЗ, UNICEF.

    Зокрема, йдеться про оптимізацію маршрутів доставлення препаратів у межах області та спрощену процедуру перерозподілу вакцин між медзакладами. Це дозволить забезпечити наявність препаратів у всіх медзакладах області з урахуванням актуальної потреби населення та перерозподіляти вакцини швидше. Пропозиції, висунуті під час консультаційної сесії, будуть розглянуті під час формування змін до Положення про зберігання, транспортування та порядок поводження з вакцинами та імунобіологічними препаратами наказу МОЗ № 595.

    В рамках консультаційної сесії, бюро ВООЗ у співпраці з USAID, спільно з МОЗ, ЦГЗ, ЦКПХ, UNICEF, Safemed також провели дводенний семінар з управління вакцинами та підтримки «холодового ланцюга» для регіональних фахівців. Зокрема, учасники додатково опрацювали процеси, які сприятимуть зменшенню ризиків в інфраструктурі «холодового ланцюга»: правила формування температурних карт під час використання обладнання «холодового ланцюга» та зберігання на складах, стандарти контролю температур під час транспортування вакцин та підходи до розрахунку під час замовлення обсягів вакцин для регіону.
    Нагадаємо, у травні 2023 року Міністерство охорони здоров’я забезпечило розширення функціонала центрів контролю та профілактики хвороб, яке сприяло розширенню та доступності послуг з імунізації для кожного українця незалежно від місцеперебування та дозволило забезпечити безперебійну наявність вакцин на рівні пунктів щеплень. Для цього у рамках спільного проекту МОЗ та Світового банку заклади охорони здоровʼя та ЦКПХ отримали більш ніж 9 тисяч одиниць спеціалізованого холодильного обладнання (холодильників з льодовим захистом, морозильних камер з акумулятором холоду, мережевих комбінованих холодильників, пристрої контролю температури). Також завдяки співпраці МОЗ з міжнародними партнерами UNICEF та ВООЗ у партнерстві з ЄС було оснащено 26 холодових кімнат, ЦКПХ отримали спеціальні автомобілі, щоб розвозити вакцину у межах області та проводити виїзні щеплення у віддалених населених пунктах.