• In English
 • МОЗ: Через низький рівень вакцинації проти кору, дифтерії та правця у зоні ризику – діти віком від 6 до 17 років
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 14:23

  З початку року охоплення обовʼязковими щепленнями не досягають рекомендованого рівня серед дітей до 16 років. Зокрема, йдеться про щеплення проти дифтерії та правця, які необхідно повторити у 6 та 16 років, та другу вакцинацію для дітей проти кору, паротиту та краснухи у 6 років. Щеплення передбачені Календарем профілактичних щеплень та є безоплатними.

  Недостатніми залишаються і охоплення щепленнями проти кору дітей, які пропустили планові вакцинації за графіком. З початку наздоганяючої кампанії щеплення отримали понад 43 тисячі дітей. Низькі показники – в Одеській, Чернігівській, Вінницькій областях.

  «Наразі саме ця вікова категорія, діти віком від 6 до 17 років, викликає занепокоєння через недостатній рівень вакцинації. Це щеплення проти дифтерії, правця, кору. Стосовно кору, щоб попередити ймовірний спалах напередодні навчального року, наприкінці липня була запущена загальнонаціональна кампанія з наздоганяючої вакцинації. У травні та червні на етапі мікропланування була визначена кількість дітей, які пропустили або не отримали друге щеплення. Медична інфраструктура – лікарні, пункти щеплень, мобільні вакцинальні бригади – дозволяє забезпечити послугу з імунопрофілактики у кожній області. Це питання індивідуального імунного захисту та безпеки наших дітей, тому звертаю особливу увагу батьків: перевірте вакцинальний статус та надолужте пропущені щеплення», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

  Пропущені щеплення проти кору можна зробити у сімейного лікаря чи в пункті щеплень, у 11 Спільноточках у рамках партнерства з UNICEF. Крім того, на рівні областей центри контролю та профілактики хвороб організували вакцинальні сесії у місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечують виїзди мобільних бригад до віддалених районів і організованих колективів. Запис на вакцинацію та формування мобільних бригад організовують регіональні координатори.

  Загалом першу дозу вакцини КПК отримали майже 24 тисячі дітей віком від 2 до 17 років, які пропустили щеплення, та більше ніж 19,5 тисячі дітей віком від 7 до 17 років.

  Нагадаємо, 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.