• In English
 • Моніторинг стану виконання Національного плану 1325 «Жінки, мир, безпека»
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 07 червня 2024 року о 10:31

  4-7 червня 2024 року відбувся робочий візит Урядової уповноваженої з питань гендерної політики – Катерини Левченко та старшої референтки Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Галини Жуковської до міст Житомир, Хмельницький та Ужгород.

  Візит здійснено в рамках моніторингу стану виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», налагодження ефективної системи міжвідомчої взаємодії на місцевому, регіональному та національному рівні, зокрема в секторі безпеки та оборони.

  Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко взяла участь в засіданнях Коаліцій «Житомирщина – 1325» «Хмельниччина – 1325», «Закарпаття -1325», під час яких учасники Коаліцій поінформували про хід реалізації обласних Планів заходів на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека»; обговорили ефективні механізми координації діяльності у цій сфері та взаємодії між національним та місцевим виконавцями Плану; реалізацію безпекових проєктів на виконання Національного плану дій 1325.

  В рамках візиту також було проведено зустрічі з керівним складом та викладачами Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова та Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького під час яких обговорено стан інтеграції гендерного компоненту в підготовку фахівців сектору безпеки та оборони, напрями оновлення методичних рекомендацій з цих питань.

  В «Просторі діалогу та розвитку» на базі безпечного простору для жінок та дівчат «Вільна»(м. Житомир) обговорили методики, які допомагають різним групам жінок відновлюватися і підтримувати одна одну, а в «Ветеранському просторі 4.5.0» в Хмельницькому було представлено досвід роботи з сімʼями військовослужбовців та ветеранами.