• In English
  • Монетизація зекономлених субсидій стимулює до енергозбереження, - Павло Розенко
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 березня 2018 року о 14:40

    Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що запроваджена Урядом практика монетизації зекономлених субсидій стимулює людей до енергозбереження. Про це він сказав в ефірі телеканалу «112 Україна».

    Відповідаючи на запитання щодо скарг на відкриті кватирки в минулих опалювальних сезонах, Павло Розенко зазначив, що у перший рік після запровадження нової системи субсидій, Уряд свідомо пішов на завищення норм споживання газу. «Так, дійсно, коли тільки починала діяти нова система субсидій, ходили байки про те, що потрібно випалювати всю норму, бо інакше заберуть субсидію. Зрозуміло, що розповсюдження цього міфу було вигідне, насамперед, самим постачальникам газу. Але ми свідомо перший рік збільшили норму споживання газу, щоб люди не хвилювалися. Потім ми побачили реальне споживання газу і вивели реальну цифру. Зараз норма споживання енергоресурсів оптимізована, і ви вже не побачите і не почуєте ніде скарг на те, що відкривають кватирки взимку і опалюють вулиці», - сказав він.

    Віце-прем’єр-міністр наголосив, що запроваджена Урядом практика монетизації зекономлених субсидій також стимулює людей до енергозбереження. «Людей, які отримують субсидії, ми теж стимулюємо зберігати тепло і газ. Тих, хто в минулому опалювальному сезоні ощадливо ставилися до використання енергоносіїв, ми відзначили матеріальною компенсацією. Першу монетизовану виплату за минулий опалювальний сезон отримали 1 млн 700 тис. родин», - нагадав Павло Розенко.