• In English
 • Монетизація субсидій - це важливий крок для викорінення корупції в цій сфері та переходу на прозору систему, - Олександр Данилюк
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 березня 2018 року о 19:05

  Міністерство фінансів продовжує роботу над реформуванням системи розрахунків за  субсидіями. Наразі уже успішно працює перший етап реформи - монетизація  субсидій на рівні надавачів послуг. Перехід на прозорі та своєчасні  розрахунки "живими" коштами за субсидіями між державою та виконавцями  послуг відбувся на початку нового року. Наступний крок – монетизація на  рівні домогосподарств. Про це  Олександр Данилюк  розповів під час інтерв’ю для видання “Інтерфакс”.

  “Ми  працюємо над монетизацією субсидій на житлово-комунальні послуги. Це  важливий крок для викорінення корупції в цій сфері та переходу на  прозору систему”, - зазначив Олександр Данилюк.

  За  словами Міністра, кінцевою метою Міністерства фінансів є монетизація  субсидій на рівні домогосподарств, за якою живі гроші будуть надаватись  людям в руки. Таким чином, вони зможуть оплачувати свої рахунки за  фактично спожиті послуги, що також дозволить залишити собі частину  грошей за рахунок заощадження енергоспоживання. Це черговий етап  реформи, і цей механізм сприятиме енергоефективності та забезпеченню  платіжної дисципліни, а також буде простим в реалізації та  адмініструванні.

  “Монетизація  субсидій на рівні домогосподарств остаточно унеможливить маніпуляції та  завищення показників. Ми вже зараз бачимо, куди йде кожна гривня. А до  цього у нас не було такої інформації. І багато хто втрачає через це, бо  зараз – це реальні гроші, які можна відслідкувати”, - додав Міністр.