• In English
 • МОН завжди захищатиме право на освіту осіб в університетах, переміщених з тимчасово окупованих територій, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 21 травня 2021 року о 16:34

  Міністерство освіти і науки України завжди захищатиме право на освіту осіб, які навчаються в переміщених університетах з тимчасово окупованих територій України. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі сьогодні, 21 травня 2021 року.

  Зокрема, йдеться про ситуацію довкола Донецької державної музичної академії імені Сергія Прокоф’єва, яка намагається об’єднатися з Таврійським національним університетом імені В. І. Вернадського.

  «Вважаю неприйнятним, коли державному закладу вищої освіти пропонується звернутися для розв’язання будь-яких питань до «органів влади», які розташовані на тимчасово окупованій території України», – наголосив Міністр.

  Він висловив переконання, що всі заклади освіти мають отримувати максимальну підтримку від держави.

  «Переконаний, що вимушено переміщені університети з тимчасово окупованих Криму та Донбасу мають отримувати максимальну підтримку з боку всіх органів державної влади України. Міністерство освіти і науки відстоюватиме у своїх діях саме такий підхід, тому що всі заклади вищої освіти України виховують інтелектуальну, наукову й творчу еліту для розбудови нашої держави», – зазначив Сергій Шкарлет.

  За його словами, найближчим часом спільно з керівництвом Державної податкової служби України буде обговорено шляхи розв'язання проблеми та зроблено крок задля розвитку закладів вищої освіти.