• In English
 • МОН завершило серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у профосвіті
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 30 квітня 2021 року о 13:08

  Міністерство освіти і науки провело серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у професійній освіті. Кожну трансляцію вебінарів переглянули понад 10 тис. разів, а через окрему онлайн-форму спікерам надіслали 36 запитань. Усі вони стосувалися підготовки заявок для подачі на міжнародні програми та варіантів пошуку ресурсів для втілення ідей.

  «Такі вебінари є дуже важливими для закладів професійної освіти, адже більшість з них не має достатнього досвіду в міжнародному співробітництві. Водночас є багато ініціатив та проектів, відкритих до співпраці. Для того, щоб українські освітяни могли використовувати усі можливості, ми й проводимо такі сесії. Завдяки увазі Президента до розвитку професійної освіти, її інтеграція до європейського освітнього простору перейшла на інший рівень. Наприклад, в Указі Президента “Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти” чітко зазначено, що Уряд має всебічно сприяти реалізації міжнародних проектів у сфері професійної освіти. Тож ми працюємо над виконанням цього завдання і вже плануємо серію наступних навчальних заходів у травні», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук. 

  Він також підкреслив, що кожен партнер має відповідати вимогам до конкурсного відбору, які треба враховувати. Закладам потрібно не просто мати хорошу ідею або концепцію, а ще й правильно про неї розповісти, оформити та успішно реалізувати. Саме тому вебінари щодо міжнародного співробітництва є актуальними. Вони поетапно та деталізовано розповідають, як перетворити ідею в ідеальний проект.

  Так, учасники дізнались про всі особливості написання заявок для отримання грантів: як правильно вибрати тему проекту, підготувати опис закладу, його переваг та можливостей. Найчастіше учасників цікавила тема налагодження партнерських зв’язків з донорами та стратегічний підхід у залученні додаткових ресурсів.

  Спікери також розповіли про власний досвід співпраці з міжнародними програмами та поділились найближчими можливостями Програми Erasmus+ для закладів професійної освіти.

  На фінальному вебінарі учасники отримали пакет матеріалів з корисними посиланнями для розвитку навичок проектного менеджменту, самостійного вивчення іноземної мови та налагодження роботи з міжнародними організаціями.

  Організатори провели три вебінари з онлайн-трансляціями на Facebook-сторінці МОН:

  Переглянути матеріали з вебінарів можна на сайті МОН у розділі Erasmus+. Там також розміщено відповіді на найпоширеніші запитання від учасників (розділ буде оновлено).

  Організаторами вебінарів є експерти Національного Erasmus+ офісу в Україні, Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України, а також заклади освіти, які мають успішний досвід міжнародного співробітництва.

  Довідково

  Програма Європейського Союзу Erasmus+ підтримує проекти міжнародної співпраці, стратегічні партнерства, заходи і навчальну мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

  Завдяки підтримці Уряду України Програма Erasmus+ набула масштабного значення: відбувається інформаційна та промоційна діяльність про Програму, надається допомога потенційним учасникам конкурсів, підтримка виконавців проектів, а також регулярно проводяться міжнародні заходи ЄС у сфері освіти.

  Нагадаємо, що стартував курс зі створення е-контенту для закладів професійної освіти.