• In English
 • МОН: Ще 3600 ноутбуків для навчання доставили в Харківську область
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 16 лютого 2024 року о 09:17

  Коаліція девайсів активно працює над тим, щоб забезпечити учнів ноутбуками для навчання. Ще 3600 ноутбуків уже доставлено в Харківську область. Незабаром їх буде розподілено серед тих школярів регіону, які через безпекову ситуацію вимушені повністю перейти на дистанційне навчання та які потребують доступу до цифрових пристроїв.

  Передача частини ноутбуків відбулася під час візиту Міністра освіти і науки України Оксена Лісового разом з головою представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муніром Мамедзаде та командою Харківської ОВА до навчальних приміщень, облаштованих у харківському метрополітені.

  Ноутбуки закупив та доставив ЮНІСЕФ, як один з ключових партнерів Коаліції девайсів, у межах програми Глобального партнерства з питань освіти (GPE) та за підтримки Європейського Союзу.

  Ці девайси отримають у тимчасове користування діти із вразливих груп населення, зокрема зі статусом ВПО, з інвалідністю, з малозабезпечених сімей та ті, що позбавлені батьківського піклування.

  «Сьогодні наш пріоритет — повернути до очного навчання якомога більше дітей, зокрема через будівництво укриттів. Утім, на жаль, ми досі маємо території, де через безпекові питання відновити очне навчання неможливо. Водночас девайси для дітей — це не лише про під’єднання до уроків, не лише про виконання домашнього завдання. Це також про можливість спілкуватися з однолітками, дізнаватися нову інформацію, отримувати підтримку від вчителів. Забезпечити їм такі можливості — для нас надважливо і ми вдячні партнерам за надану підтримку», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

  З початку повномасштабного вторгнення діти та вчителі з усієї України вже отримали від фонду понад 64 000 індивідуальних цифрових пристроїв. До кінця березня, у межах Коаліції фонд планує передати ще 28 300 ноутбуків. Це можливо завдяки підтримці урядів Німеччини, Японії та Республіки Корея, Національних комітетів ЮНІСЕФ у Фінляндії та Японії, ініціативи Breakthrough Prize Foundation «Tech for Refugees» (США), а також Європейського Союзу та GPE.

  Передача ноутбуків — це частина ширшої ініціативи ЮНІСЕФ, яка спрямована на підтримку безперервності освітнього процесу в Україні та запобігання втратам у навчанні. Завдяки цій підтримці все більше українських дітей отримують доступ до освіти.

  «Близько 1,9 мільйона дітей в Україні продовжують потерпати через закриття шкіл, спричинене безпековою ситуацією. Тому вони повинні мати можливість продовжувати навчання хоча б онлайн. Щоб мінімізувати подальші освітні втрати, школярам потрібно забезпечити доступ до цифрових пристроїв. У багатьох випадках дітям доводиться брати телефон у батьків, щоб відвідувати уроки. Хоча інвестиції в цифрову освіту дійсно важливі, варто пам'ятати, що онлайн-навчання жодним чином не дорівнює очному. Дітям, які навчаються дистанційно, потрібні також взаємодія з однолітками та фізична активність, тож ми маємо створити для них оптимальне середовище для навчання та розвитку», — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

  Під час візиту Міністр освіти і науки України, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, голова Харківської ОВА та голова міста Харків відвідали цифровий освітній центр. Також завітали до Центру надолуження освітніх втрат у місті Пісочин, що на Харківщині. Там діти відвідують заняття з надолуження освітніх втрат, мають доступ до девайсів та можливість поспілкуватися з однолітками. Очільники обговорили поточні проекти та стратегії, спрямовані на запобігання втратам в освіті та підтримку навчання і розвитку дітей та молоді. Вони також обміркували, як забезпечити доступ до якісної дистанційної освіти та відновити очне навчання.

  «Насамперед дякуємо професійній команді ЮНІСЕФ за увагу до фронтової Харківщини. Дякуємо, що погодилися покращити матеріально-технічну базу і знайшли ресурси для навчання наших дітей. Для нас саме зараз дуже важливо впроваджувати проекти для дітей та молоді, щоб подолати виклики війни. Технічне забезпечення — це лише невелика частина допомоги. Лише за рік майже 49 тисяч дітей отримали доступ до навчальних матеріалів. ЮНІСЕФ — це не про кошти, це про можливості для тих, хто готовий до змін! Дякуємо за надійне партнерство», — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

  Нагадаємо, у січні 2024 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України та Фундація Олени Зеленської ініціювали запуск Коаліції девайсів — об'єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені здійснювати освітній процес онлайн. Її мета — мобілізувати партнерів, щоб забезпечити потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.

  У межах Коаліції девайсів уже досягнуто домовленості про передачу понад 50 тисяч ноутбуків та планшетів, які будуть доставлені протягом наступних кількох місяців. Імплементаційними партнерами Коаліції девайсів є ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО та фонд Theirworld/Глобальна бізнес коаліція для підтримки освіти.