• In English
 • МОН розпочало діалог про подальший розвиток академічної науки в Україні та шляхи реформування системи національних академій наук
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 13 серпня 2020 року о 18:17

  Керівництво МОН розпочало діалог про подальший розвиток академічної науки в Україні та шляхи реформування системи національних академій наук з очільниками НАН та галузевих академій. Так, 11 серпня 2020 року, т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет зустрівся з представниками Національної академії наук, а сьогодні, 13 серпня, перший заступник Міністра Микола Кизим здійснив робочий візит до Національної академії аграрних наук (НААН).

  Під час спілкування з президентом НААН Ярославом Гадзалом вони обговорили, як зараз необхідно побудувати роботу та взаємодію обох сторін для напрацювання чітких стратегій розвитку аграрної науки та академії, а також плану реформування НААН.

  “Щоб зрозуміти, які потрібні зміни, спочатку треба визначити пріоритетні напрями розвитку цієї галузі та, відповідно, діяльності академії. Ці пріоритети мають базуватися на ґрунтовному форсайт-дослідженні. Саме тому одним із перших кроків ми пропонуємо створити робочу групу, яка зробить такий прогноз та підготує пропозиції щодо напрямів. МОН зі свого боку надасть усю необхідну методологічну підтримку”, – зазначив Микола Кизим.

  Також планується створити робочу групу з реформування академії – за участі МОН, НААН, ЦОВВ, представників бізнесу та громадськості.

  “Ми не повинні робити оптимізацію заради оптимізації. Ми маємо визначити, яка необхідна структура під ті пріоритети, що будуть напрацьовані. Що для цього вже є, чого навпаки – не вистачає, а що потрібно об'єднати, реорганізувати”, – пояснив перший заступник Міністра.

  Ярослав Гадзало висловив впевненість, що такий формат співпраці буде ефективним, запевнивши, що необхідна на рівні академії робота почнеться невідкладно.

  Також сторони обговорили результати діяльності НААН, її здобутки та проблемні питання діяльності.

  "Зараз ми маємо проблему, спільну для більшості академічних установ: вони замкнуті самі в собі. Так не повинно бути. Необхідно виходити і пояснювати, навіщо державі та суспільству потрібна наука, якою має бути її роль в розвитку економіки, медицини, обороноздатності та інших сфер. Якщо ми говоримо про НААН, то, наприклад, пропонувати проекти для розвитку фермерства, сільських господарств. На таких речах зараз важливо концентруватися”, – наголосив Микола Кизим.

  Найближчими тижнями також плануються зустрічі керівництва МОН з представниками інших галузевих академій – медичною, педагогічною, правовою та мистецькою.

  Нагадуємо, що на сайті МОН розміщено масштабне аналітичне дослідження “Наукова та науково-технічна діяльність в Україні у 2019 році”.