• In English
 • МОН розглядає можливість співпраці з «Discovery», «Britanica» та «MATIFIC»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 23 січня 2019 року о 17:50

  Наразі Україна активно працює над створенням Національної освітньої електронної платформи. Практично розроблено її оболонку, однак найбільші проблеми – з наповненням платформи якісним контентом. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич 23 січня під час зустрічі з представниками «Discovery education» рамках Світового освітнього форуму в Лондоні.

  Фахівці проекту продемонстрували електронні підручники з інтерактивними ресурсами, архітектурою уроку для вчителя та можливістю для одночасного тестування учнів. У «Discovery education» доступні матеріали для занять з точних наук – курсу «Природничі науки» та «Математика».

  «Ми зацікавлені в тому, щоб знайти хороші матеріали для нашої національної освітньої е-платформи, а ви маєте надзвичайний доступ до цікавого освітнього контенту. Однак проблема в тому, що ми не можемо витрачати державні гроші для купівлі ліцензії доступу для одного школяра на 1 рік, бо виходить, що ми витрачаємо велику кількість грошей, а через рік нічого не маємо. Ми хотіли б мати можливість купити матеріали, щоб наповнити власну платформу», – зазначила Лілія Гриневич.

  Представники «Discovery education» повідомили, що поки не працювали у такому форматі, але готові розглянути різні варіанти співпраці, а також готові до відкритих торгів. Сторони домовилися зустрітися у Києві для докладнішого обговорення можливих шляхів співпраці.

  Міністр також зустрілася з представниками «Britanica Digital Learning», які теж мають різні можливості для надання доступу до інтерактивного навчального контенту з усього спектра предметів.

  Для покращення математичної грамотності школярів молодшого шкільного віку цікавими можуть бути ігрові форми вивчення математики, що пропонує австралійська компанія «MATIFIC». Наразі вона на безоплатній основі пілотує свої матеріали у 700 школах України. Сторони також домовились про зустріч у Києві для пошуку різних форматів співпраці.

  Нагадуємо, що держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Це закладено в новий Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, який затвердив Кабінет Міністрів під час засідання 23 січня 2019 року.