• In English
 • МОН: Результати британсько-української освітньої ініціативі Twinning
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 червня 2023 року о 14:43

  6-го червня в Українському кризовому медіа центрі відбулась прес-конференція присвячена першій річниці британсько-українській ініціативі Twinning, яка спрямована на підтримку системи вищої освіти України в умовах і після війни. Прес-конференція відбулась за участі Директорки з проектів Cormack Consultancy Group Анжели Стащак, заступника Міністра освіти і науки Михайла Винницького, Радника Президента України – уповноваженого Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки і спорту Ольги Будник, а також ректора Маріупольського університету Миколи Трофименка.

  В основі ініціативи лежить прагнення зберегти цілісність українських закладів освіти та системи в цілому, а також допомогти українським ЗВО стати стійкішими після війни. Twinning дає змогу українським університетам отримати саме індивідуалізовану підтримку від британських партнерів, що дозволяє забезпечити сталість освітнього процесу у конкретному університеті.

  Ольга Будник зазначила, що увесь світ рівняється на британські стандарти якості освіти і це підвищує мотивацію професійно зростати. Михайло Винницький відзначив, що така співпраця сприяє підвищенню якості викладання з обох сторін, адже українські студенти та викладачі також мають, що запропонувати британським колегам.

  Ректор Микола Трофименко поділився також практичними результатами співпраці зі своїм партнером Університетом Халла. Зокрема, заклади працюють над освітньо-науковим проектом, курсами з вивчення англійської мови. У результаті співпраці українському університету вдалось отримати технічну допомогу від партнера.

  Ініціатива Twinning реалізується Cormack Consultancy Group за підтримки Асоціації університетів Великої Британії та Фонду Президента України з питань освіти, науки і спорту. Суть ініціативи полягає у наданні індивідуалізованої підтримки українським ЗВО їхніми британськими університетами-побратимами впродовж мінімум 5 років. До ініціативи також доєднались кілька американських, ірландських, австралійських та німецьких закладів вищої освіти. Усього до ініціативи приєдналось 165 українських університетів.

  За минулий рік команді CCG вдалось знайти партнерів для 106 українських університетів, які підтримували своїх побратимів у різних сферах, зокрема:

  · Науково-дослідна робота

  · Технічне обладнання та онлайн ресурси

  · Короткострокові програми мобільності для студентів та викладачів

  · Курси та модулі з кредитним навантаженням для студентів

  · Курси та модулі без кредитного навантаження для студентів

  · Курси підвищення кваліфікації для викладачів

  · Співпраця між студентськими радами

  · Курси англійської мови для студентів та викладачів

  · Проектна діяльність

  Наразі у межах проекту Twining університети працюють над розвитком 500+ різних проектів, серед яких розвиток програм подвійних дипломів та наукових проектів, профінансованих британським урядом та філантропною організацією. Загальна сума фінансової підтримки українським ЗВО склала близько 40 млн фунтів стерлінгів.